10 sierpnia o godz. 8.40 w TVP 3 – ?Podróże z Góralem” na Krzemionkach

Już po wpisie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedził ?Krzemionki? Piotr Jezutek, prowadzący program ?Podróże z Góralem?. Emisja programu odbędzie się jutro, 10 sierpnia, w sobotę o godz. 8.40.


Piotr Jezutek to babiogórski góral. W nakręconym, 12-minutowym odcinku swego programu udowodni widzom, dlaczego warto odwiedzić ?Krzemionki?. Jak się dowiedzieliśmy, odcinek zostanie wyemitowany na antenie ogólnopolskiej TVP3 już w sierpniu. Autorzy turystycznego programu ?Podróże z Góralem? chwalą się, że jego prowadzący, którym jest Piotr Jezutek – medialny Góral z Zawoi, odkrywa przed widzem najciekawsze i najbardziej urokliwe miejsca w Polsce. Sprawdza, jak można spędzić w nich czas. Zapowiada najbliższe imprezy mające odbyć się w okolicy, smakuje lokalnych potraw, pokazuje bogactwo kultury, tradycji i obyczajowości A wszystko to z góralską werwą, uśmiechem i przede wszystkim – na wesoło! Program jest też adresowany do wszystkich osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Próbuje przekonać do tych form aktywności, które łączą w sobie dreszcz emocji i wysiłek fizyczny, tak bardzo potrzebny do prawidłowego funkcjonowania w każdym wieku. Jest swoistym przewodnikiem korzystania z zabiegów zdrowotnych, potraw regionalnych, wędrówki po zabytkach kultury i imprezach artystycznych.


Obejrzałem kilka odcinków programu i przekonałem się, że faktycznie prowadzący program Piotr Jezutek w zabawny sposób przedstawia uroki znanych kurortów oraz maleńkich miejscowości z klimatem. Dotychczasowe jego programy są dowodem na to, że nie brakuje w nich czaru wód, poznawania historii, zwyczajów, obrzędów, ale też elementów aktywności – wspinaczki, paralotni, szybowców, bungee, wypraw na koniach, rowerach górskich i kajakach, raftingu, żagli.


?Podróże z Góralem? są emitowane od czterech lat w ogólnopolskim paśmie TVP3 oraz TVP3 Kraków. Jestem też świadomy, że w krótkim, bo trwającym 12 minut odcinku, nie sposób zaprezentować całego bogactwa Krzemionek i rezerwatu przyrody, ale jestem też przekonany, że Piotra Jezutka nie mogło zabraknąć na szlaku najcenniejszego polskiego zabytku.
Tymczasem Krzemionki przechodzą swoiste oblężenie. Nie tak dawno postanowiłem, a jakże na 97. rocznicę odkrycia kopalń w Krzemionkach, przejść podziemną trasą nie wiem już który raz w życiu. Krzemionki zwiedzałem z grupą angielskich turystów. Nie zabrakło także gościa z Chin. Przypomnę tylko, że 19 lipca 1922 r. odkrycia Krzemionek dokonał Jan Samsonowicz ? wybitny geolog, profesor uniwersytetów we Lwowie i Warszawie i członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, urodzony w 1888 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *