Z urlopu za kratki

W dniu 19 sierpnia 2019 r. kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali 36-latka, skazanego wcześniej przez sądy i z Europejskim Nakazem Aresztowania.

-Od 2017 r. policjanci prowadzili poszukiwania za pochodzącym z gminy Mniów 36-latkiem, skazanym m.in. przez sądy w Opatowie i Kielcach za kradzież i kradzież z włamaniem –mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Ustalenia kryminalnych wskazywały, że mężczyzna ukrywa się przed organami ścigania najprawdopodobniej na terenie Wielkiej Brytanii. Za 36-latkiem sąd wydał listy gończe oraz Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci ustalili, że skazany powrócił na krótki urlop do kraju, ale nie chcąc wpaść w ręce mundurowych, ukrywał się na terenie Kielc. Jednak w poniedziałkowy poranek wizytę w mieszkaniu na os. Świętokrzyskie złożyli mu funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Mężczyzna został zatrzymany i z urlopu wróci na 4 lata za kratki.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to komórka Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, która zajmuje się m.in. zatrzymywaniem osób unikających kontaktu z wymiarem sprawiedliwości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *