Nie tylko maskara. 3 sposoby na wydłużenie rzęs

Długie, zakręcone i ciemne rzęsy marzą się wielu z nas. Jak nic innego potrafią dodać spojrzeniu głębi i uroku, doskonale uzupełniają każdy makijaż i pasują do wszystkich okazji. Mówi się o nich, że są jak rama dla naszych oczu. Im piękniejsze będą, tym lepiej będziemy się prezentować w każdej sytuacji. Dlatego też tak wiele kobiet zastanawia się, co zrobić, by dodać im objętości i koloru. Sposobów jest kilka – oto one!

Pielęgnacja przede wszystkim

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu włosków jest zakupienie odpowiedniego serum do rzęs. Wysokiej jakości produkt sprawi, że nawet tusz przestanie nam być potrzebny. Skład kosmetyku musi być opracowany tak, by wspierać wzrost, wydłużać i zapobiegać wypadaniu. Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku kieruj się przede wszystkim składem. Zwracaj uwagę na składniki, które mają szansę faktycznie wpłynąć na przyspieszenie wzrostu naszych rzęs: biotynę, witaminy: A i E, olejek rycynowy i popularny w ostatnim czasie bimatoprost – to substancje jakich powinnaś szukać. Dobrze by było, aby produkt zawierał również składniki łagodzące takie jak np. ekstrakt ze świetlika. Takie serum to pewność, że dbamy nie tylko o wygląd, ale – co ważniejsze – o zdrowie tych niepozornych włosków.

Codzienne malowanki

Wciąż najpopularniejszą metodą na poprawę wyglądu rzęs jest dobra maskara. Odpowiednio dobrany do naszych potrzeb tusz sprawi, że uda nam się osiągnąć wymarzony rezultat. Efekt sztucznych rzęs, spojrzenie lalki, wizerunek femme fatale, delikatne podkręcenie – każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Warto jednak pamiętać, żeby przy wyborze kosmetyku kierować się nie tylko efektem, ale też jego składem. Stawiajmy na wyroby wzbogacone o witaminy i minerały, z roślinnymi ekstraktami i dodatkami, które spowodują, że włoski nie będą się kruszyć, a tusz w żaden sposób ich nie obciąży.

Niech żyje tradycja!

Sprawdzoną i skuteczną metodą na wzmocnienie – poza dobrym serum do rzęs jak np. Biotebal – jest tradycyjny olej rycynowy, którego używały już nasze babcie. Wystarczy regularnie aplikować go na włoski, by je podbudować, przyspieszyć wzrost i zapobiec wypadaniu. Tutaj jednak należy zachować szczególną ostrożność. Olej rycynowy może podrażnić oczy, więc przy nakładaniu musimy bardzo się skupić, by nie dostał się w niepożądane rewiry. Najlepiej zamoczyć w nim patyczek higieniczny i uważnie przetrzeć nim rzęsy oraz brwi. Dla piękna, zdrowia i witalności!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *