Ostrowiecki kolarz pojedzie w PostNord Denmark. Kamil Zieliński zaprasza przed ekrany Eurosportu 2

Trzy drużyny World Tour, 10 drużyn prokontynentalnych, 6 drużyn kontynentalnych i reprezentacja Danii ? w sumie 20 drużyn stanie na starcie tegorocznej edycji wyścigu PostNord Denmark w Silkeborgu. W barwach polskiej grupy Hurom pojedzie ostrowczanin Kamil Zieliński, który po chorobie wrócił do ciężkich treningów i startów. Chorobie, która przeszkodziła mu w stracie w tegorocznym Tour de Pologne. Musimy przyznać, że brakowało nam Kamila, który potrafił pokazać się w TdP, na trasie naszego narodowego wyścigu.

Przed wypadem do Danii Kamil szlifował formę ścigając się w Serbii.

-Po chorobie szukam formy i dobrej nogi ? mówi Kamil. Mam nadzieję, że w Danii uda mi się ją odzyskać.

Każda drużyna w wyścigu PostNord Denmark wystawi 6 zawodników, dlatego na starcie stanie 120 kolarzy. I tak, z zespołów World Tour w Danii ścigać się będą zespoły Jumbo-Visma, Lotto Soudal I Sunweb. Prokontynentalne ekipy tworzyć będą: Riwal Readynez Cycling Team,  Corendon Circus, Vital Concept B&B Hotels, W52 FC Porto, Hagens Berman-Axeon, Bardiani CSF, Sport Flanders-Baloise, Novo Nordisk, Roompot-Charles, Israel Cycling Academy, zaś kontynentalne zespoły Hurom, Uno-X, Joker Fuel of Norway, Waoo, BHS Almeborg Bornholm, ColoQuick oraz Team Postnord Denmark.

Wyścig odbędzie się na trasie 5 etapów w dniach od 21 do 25 sierpnia. I tak w najbliższą środę kolarze pokonają 170 km na trasie wokół Silkeborga. W czwartek zaliczą na 17-kilometrowej trasie z Torvet-Tromso do Vesterbrogade jazdę indywidualną na czas. W piątek, na 3 etapie z Holstebro do Vejle, pokonają 200 km. W sobotę na 4 etapie pokonają 175 km z Korsor do Asnas Indeluke, zaś w niedzielę, na 5, liczącym 165 km, etapie będą się ścigać na trasie z Roskilde do Frederiksberg. W sumie, w Danii, pokonają 727 km.

Kibice kolarstwa mogą oglądać, jak Kamil daje sobie radę w wyścigu podczas transmisji w Europsorcie 2. Początek transmisji już jutro, 21 sierpnia od godz. 15.20. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *