Elkom Trade S.A. przed kolejnym etapem rozwoju

Elkom Trade S.A. za kilkanaście miesięcy wkroczy w półwiecze swego istnienia.
Przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego zakład został zapamiętany jako zakład produkujący parasolki. Natomiast jego obecna oferta, zarówno w naszym mieście, jak i w kraju, jest mniej znana. Za to za granicą cieszy się dobrą renomą i właśnie tam sprzedaje ponad 85 proc. swoich wyrobów.
Elkom Trdae wysyła swoje wyroby do ponad 100 krajów, w Europie, Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach. Wyróżnia się w branży obróbki metalu, produkując najwyższej jakości pojemniki magazynowe z drutu, rollkontenery, stojaki, stelaże. Jest pierwszym polskim producentem systemów klatkowych do hodowli kur niosek i przepiórek według własnego projektu. W swojej ofercie posiada również meble sklepowe, warsztatowe, ekspozycyjne. Produkty sprzedaje klientom różnych branż, m.in. przetwórstwa tworzyw sztucznych, winiarstwa, motoryzacyjnej, rolnictwa, hodowli, budownictwa, przemysłu spożywczego, tekstylnego,chemii gospodarczej, kosmetycznej.
Nowym etapem w rozwoju firmy był zakup kompleksu terenów inwestycyjnych w 2018 r. od miasta Ostrowiec Świętokrzyski. Jak już informowaliśmy, w rejonie ul. Bałtowskiej powstaje nowa hala, w której zamontowane zostaną 24 nowe maszyny. Łączny koszt tej inwestycji sięga 18 mln zł. Inwestycja jest realizowana przy udziale funduszy unijnych Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jednak oddanie budowanej obecnie hali, planowane pierwotnie na listopad br., z niedających się wcześniej przewidzieć przyczyn technicznych, przesunie się nieco w czasie, na drugą połowę przyszłego roku. Dalsza rozbudowa nowego zakładu produkcyjnego o kolejną halę dla nowoczesnej linii galwanicznej zakończy się w 2021 r. Do przeprowadzki w rejon ul. Bałtowskiej i tak pozostało niewiele czasu. Stąd podjęte przez dyrekcję spółki starania o pozyskanie nabywcy na dotychczas zajmowane tereny przy ul. Targowej.
-Po analizach uznaliśmy, że tereny przy ul. Targowej powinny zostać zagospodarowane na cele mieszkaniowe ? mówi prezes zarządu Elkom Trade, Tomasz Piersa. Wystąpiliśmy o ustalenie warunków zabudowy dla nowej inwestycji, co ułatwiłoby przyszłemu inwestorowi szybsze zagospodarowanie działek.
Jedna z koncepcji zagospodarowania zakłada budowę czterech 6-kondygnacyjnych bloków z garażami podziemnymi, miejscami postojowymi oraz dodatkowymi udogodnieniami w postaci placów zabaw, pawilonów handlowo ?usługowych do obsługi osiedla i okolicy, pomieszczeń biurowych, itd.
– Na potrzeby przyszłego, potencjalnego inwestora chcemy przygotować ten teren, tak aby jego funkcjonalność korespondowała z otoczeniem, jakim jest zabudowa mieszkaniowa. Zdajemy sobie sprawę, że obecne przeznaczenie działek – teren przemysłowy, powoduje pewne uciążliwości w najbliższej okolicy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, jak i zdrowemu rozsądkowi, podejmujemy próby diametralnej zmiany zagospodarowania tego obszaru ? poinformował prezes Tomasz Piersa.
Mieszkańcy okolicznych nieruchomości zostali już powiadomieni o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla nowej inwestycji. Ich uwagi w tej sprawie zostały złożone w Wydziale Planowania i Rozwoju Urzędu Miejskiego. W związku z brakiem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, przed wydaniem decyzji zostanie przeprowadzona indywidualna analiza dla ustalenia wymagań wnioskowanej nowej zabudowy i zagospodarowania terenu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *