Rajd kradzionym oplem

27-latek z powiatu kraśnickiego, który będąc w stanie nietrzeźwości nie zatrzymał się do kontroli drogowej, spowodował kolizję i uciekał kradzionym samochodem, został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

-Zdarzenie miało miejsce w dniu 20 sierpnia 2019 r., kiedy to kierujący pojazdem marki Opel, pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Wyszmontów –informują policjanci. Uciekinier kontynuował jazdę w kierunku Sandomierza, i dopiero w miejscowości Chwałki zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w drzewo i zatrzymał się w pobliskim sadzie owocowym. Na miejscu okazało się, że pojazd został skradziony z terenu Annopola, a podróżowali nim: 27-latek i 25-latka, którzy bezpośrednio po zdarzeniu trafili do szpitala.

Funkcjonariusze policji po przeprowadzeniu szczegółowej analizy zdarzenia wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny, który dopuścił się kradzieży samochodu, jazdy w stanie nietrzeźwości, stworzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dodatkowo okazało się, że 27-latek już wcześniej był notowany przez Policję. W dniu 23 sierpnia 2019 r. Sąd Rejonowy w Sandomierzu zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *