Sobotnia rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej możemy kręcić kilometry zbierając punkty dla naszego miasta. W rywalizacji, oprócz Ostrowca bierze udział 20 miast prezydenckich.

Najbliższy weekend to znakomita okazja by tych punktów nam przybyło. Obecnie nasze miasto znajduje się na 5 miejscu z 63 pkt. Wygrywamy z Kielcami, Bydgoszczą, Suwałkami, Przemyślem, Kielcami, Płockiem, Olsztynem czy Toruniem.

W najbliższą sobotę 7 września do Ostrowca na zaproszenie Stowarzyszenia Hetman i Ostrower przyjadą dwie grupy rowerowe z Kielc, będą to ?Różni ludzie, jedna pasja? i ?Dętki?.

– Z uwagi na to, że Stowarzyszenie Hetman, organizuje turniej szachowy w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki, to doskonała okazja by na dwóch kółkach odwiedzić ten wyjątkowy zabytek klasy UNESCO, a przy okazji zdobyć trochę punktów w rywalizacji dla naszego miasta ? informuje Kamil Stelmasik, miejski koordynator akcji, a zarazem prezes Stowarzyszenia Ostrower.

Spotykamy się o godz. 9.15 na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury by stamtąd wraz z ekipą rowerową z Kielc wyruszyć w kierunku Krzemionek. Oczywiście każdy z włączoną aplikacją Rowerowa Stolica Polski. Weekend zapowiada się słonecznie i pogodnie. W Krzemionkach na uczestników przejazdu czeka poczęstunek.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa do końca września.

fot. Barbara Pasik

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Sobotnia rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

  • 7 września 2019 at 09:15
    Permalink

    najważniejsze że dziś tak dużo młodzieży jeździ na rowerze bo jeszcze 20 lat temu dla nastolatków obciachem była taka jazda ,wtedy cool było jechać Golfem czy BMW ; te masowe akcje cyklistów godne są jak największego propagowania dla każdej grupy wiekowej,wszak coraz bezpieczniej jest poruszać się rowerem bo wreszcie jest sporo dróg tylko dla rowerów,w naszej okolicy,a mamy piękne tereny…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *