Biegaczy zapraszamy do startu w Górskim Maratonie Świętokrzyskim

Jak poinformował nas Daniel Wosik, wielokrotny mistrz Polski w biegach górskich, uczestnik mistrzostw Europy i mistrzostw świata, ?Górski Maraton Świętokrzyski? odbędzie się 26 października.
Po raz pierwszy taki bieg organizowany na naszej ziemi ma za zadanie wypromować biegi górskie, Region i Województwo Świętokrzyskie, Góry Świętokrzyskie, Gminy Bieliny, Nawa Słupia, Bodzentyn, a także Powiat Kielecki.
Dystans GMS, to 42,2 km, a więc pełnego maratonu, ale o przewyższeniu 1500 metrów w górę i tyle samo w dół. Start biegu nastąpi w Nowej Słupi z ul. Świętokrzyskiej, a meta będzie zlokalizowana 100 metrów poniżej Bramy wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego ? na początku Drogi Królewskiej.
Organizatorzy zapewniają uczestnikom oryginalny numer z chipem, medal, koszulkę termo aktywną startową firmy TERVEL, 5 punktów żywieniowych na biegu i mecie, ciepły posiłek po biegu, puchary i nagrody dla najlepszych 16 kategorii, obsługę fotograficzną w trakcie biegu, na mecie i podczas dekoracji, elektroniczny pomiar czasu, w tym wynik uczestnika dla każdego poprzez SMS po ukończeniu maratonu, zabezpieczenie medyczne, zezwolenie na przebieg trasy przez ŚPN od Dyrekcji ŚPN, dostęp do szatni i natrysków przed i po biegu, oznakowanie trasy, zabezpieczenie trasy przez Strażaków i Policjantów w punktach przebiegu trasy przez ulice i drogi asfaltowe, nie zapomniane przeżycia.
Trasa Górskiego Maratonu Świętokrzyskiego: Nowa Słupia ul. Świętokrzyska – Święty Krzyż (Droga Królewska) szlak niebieski, zbieg do Nowej Słupi Ścieżka Edukacyjna, Brama ŚPN – Nowa Słupia Droga Królewska – Święty Krzyż. Od Świętego Krzyża do Świętej Katarzyny szlak czerwony, następnie Szlakiem niebieskim 2 km ( prawie płaski odcinek ) w kierunku Bodzentyna, gdzie nastąpi nawrót trasy (będzie tam pomiar czasu), biegacze powrócą do Świętego Krzyża tą samą trasą, a ze Świętego Krzyża zbieg Drogą Królewska szlakiem niebieskim. Meta będzie znajdować się 100 metrów poniżej bramy Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po prawej Karczmy Mnicha. Większość trasy będzie przebiegać na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *