Who is who w siatkarskim KSZO?

W w ostrowieckiej hali, odbyła się oficjalna prezentacja siatkarskiej drużyny KSZO Ostrowiec przed nadchodzącym sezonem w 1. Lidze Siatkówki Kobiet.
Prowadzili ją Paulina Kopeć i Dawid Ogórek. Jak podkreśla dyrektor klubu Dawid Ogórek, to w 95% odmieniona, złożona z młodych, utalentowanych zawodniczek drużyna, zawodniczek które nie miały szans na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej lub były wyróżniającymi się siatkarkami w 1.Lidze. Nasze siatkarki wyszły na parkiet w maskach, a po ich zdjęciu prezentowano ich sylwetki i sportowy dorobek. W trakcie prezentacji na parkiecie wystąpiły także młodziutkie fitnesski ?Black&White?, podopieczne Joanny Kępy: 11- letnia Zuzanna Jarecka – finalistka mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata 2019 oraz 10-letnia Blanka Walczyk, czwarta zawodniczka mistrzostw Europy dzieci. Kto więc zagra w naszej ekipie w sezonie 2019/2020?
Z numerem pierwszym wystąpi Izabela Klekot. Iza przyszła do nas z pierwszoligowych Karpat Krosno. Gdyby nie grała w siatkówkę, pewnie studiowałaby architekturę. W wolnym czasie lubi jeździć samochodem i słuchać muzyki.
Drugi numer na koszulce zarezerwowano dla Olgi Samul, która gra na pozycji libero. Poprzedni sezon spędziła w Lidze Siatkówki Kobiet w E.Leclerck Radomce Radom. Olga lubi grać w piłkę nożną. Wolny czas poświęca na długie spacery ze swoim psem.
Z numerem czwartym na ataku zagra Monika Kacprzak. Monika jest najwyższą siatkarką w naszej drużynie ? mierzy 188 cm wzrostu i często wykorzystuje ten atut uderzając piłkę nad blokiem rywalek. W poprzednim sezonie reprezentowała barwy Enei PTPS Piła.
Piątkę na meczowym trykocie wybrała Erika Salanciova, reprezentantka Słowacji, która rozegrała 67 meczów w kadrze narodowej. Poprzedni sezon spędziła w Gliwicach i była jedną z najlepszych siatkarek pierwszoligowych rozgrywek. W wolnym czasie ogląda filmy i seriale, chodzi na zakupy, spędza czas z rodziną i ze swoim chłopakiem.
Z numerem szóstym na koszulce zagra atakująca, Joanna Kapturska, bardziej znana z panieńskiego nazwiska ? Frąckowiak, pod którym rozegrała 16 meczów w biało-czerwonych barwach reprezentacji Polski. Asia jest najbardziej doświadczoną zawodniczką w naszej drużynie i to ona dba o atmosferę w szatni. Ciągłe żarty i cięte riposty są na porządku dziennym, nie sposób się z nią nudzić.

Julia Marcyjanik wybrała numer 7. Dziewiętnastolatka pochodzi z Wrocławia. Ostatni sezon spędziła w rodzinnym mieście, reprezentując barwy Volleya Wrocław. Julka gra na przyjęciu, ale świetnie radzi sobie także grając na libero. Wolne chwile poświęca na gotowanie i oglądanie seriali. Jest także treningowym DJ-em.
Najmłodszą siatkarką w zespole jest piętnastoletnia Emilia Piotrowska. Reprezentantka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w KSZO zagra z ósemką na koszulce. Gdyby nie grała w siatkówkę, uprawiałaby lekkoatletykę. Emilka wolne chwile poświęca na spotkania z przyjaciółmi.
Kreatorką ostrowieckiego rozegrania jest Karolina Szczygieł, która zagra z numerem 9. Karolina będzie także drugim kapitanem naszego zespołu. Siatkarską karierę rozpoczęła w Sandecji Nowy Sącz. Jest młodzieżową reprezentantką Polski kadetek, z którymi zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w 2013 r. Na co dzień jest spokojna i opanowana, ale mocno irytuje się gdy coś jej nie wychodzi. Zawsze dąży do wyznaczonych celów.
Ulubienica ostrowieckich kibiców, kapitan naszej drużyny, libero ? Olga Pauliukouskaya zagra z numerem 10 na koszulce. Olga ma ogromny sentyment do Ostrowca, w KSZO spędzi już czwarty sezon. W narodowej reprezentacji Białorusi rozegrała 161 meczów. Interesuje się dziennikarstwem i bardzo podoba jej się praca z ludźmi.
Numer 11 wybrała środkowa, Kamila Kobus. Poprzedni sezon spędziła w ENEI PTPS Piła. W wolnym czasie chodzi na długie spacery ze swoim psem, spędza czas na świeżym powietrzu, ogląda filmy lub spotyka się ze znajomymi.
Ze szczęśliwą trzynastką na koszulce, na pozycji środkowej bloku zagra Nikola Abramajtys. Nikola jest nie do zatrzymania w ataku z obiegnięcia ? przed jej atakami lepiej się schować niż je obronić. Gdyby nie została siatkarką, z pewnością zajęłaby się lekkoatletyką lub tańcem nowoczesnym. W wolnym czasie odpoczywa, ogląda filmy i seriale, słucha głośno muzyki i spotyka się ze znajomymi.
Kolejną reprezentantką Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest siedemnastoletnia Oliwia Błaszczyk, która zagra z numerem siedemnastym. Pomimo niewielkiego wzrostu (174 cm) bardzo wysoko skacze i bez problemu radzi sobie na pozycji atakującej. Na co dzień jest cicha i spokojna, ale na boisku zamienia się w prawdziwy wulkan energii!
Z numerem 20 zagra Justyna Kędziora. Dziewiętnastoletnia przyjmująca pochodzi z Łodzi i tam rozpoczynała siatkarską karierę. Poprzedni sezon spędziła w Grot Budowlanych Łódź. Wolne chwile poświęca na oglądanie seriali na Netflixie i spotkania ze znajomymi. Jest zawzięta, stara się dążyć do wyznaczonych celów i bardzo irytuje się, gdy coś jej nie wychodzi.
Kolejną przyjmującą w ostrowieckiej ekipie jest Monika Kawa, która zagra z numerem 22. Monika pochodzi z Krynicy Zdrój, a do Ostrowca przyszła z UKS Ósemki Siedlce. Wzorem do naśladowania dla Moniki jest jej siostra Katarzyna Kawa, która odnosi duże sukcesy w tenisie, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Monika jest zawsze uśmiechnięta i zaraża innych pozytywnym nastawieniem. Jej największym siatkarskim marzeniem jest gra we włoskiej ekstraklasie oraz reprezentowanie polskich barw narodowych.
Najważniejsza osoba w drużynie ? szkoleniowiec, Łukasz Marciniak! Poprzedni sezon spędził w 1. Bundeslidze, jako asystent trenera i statystyk. Ze swoją drużyną SC Potsdam zdobył brązowy medal. Od czerwca 2018 roku jest również asystentem/statystykiem w męskiej reprezentacji Norwegii u boku Tore Aleksandersena. Łukasz na co dzień jest spokojny, ciężko wyprowadzić go z równowagi. Swojej pracy poświęca się w stu procentach, oddaje jej całe swoje serce, jest prawdziwym pasjonatem siatkówki i w hali mógłby spędzać całe dnie. Wolne chwile poświęca na spacerach ze swoim psem Leosiem.
Asystentem trenera Łukasza Marciniaka będzie Mikołaj Mariaskin. Trzydziestoczteroletni szkoleniowiec w poprzednim sezonie reprezentował barwy Wisły Warszawa. Mikołaj jest charyzmatyczny, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, wszędzie go pełno. Przy boisku jest prawdziwym wulkanem energii. W drużynie nazywany pieszczotliwie niedźwiadkiem.
O zdrowie fizyczne naszych zawodniczek zadba fizjoterapeutka, Karolina Grabda. Absolwentka kierunku fizjoterapii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego jest rodowitą kielczanką. Ma za sobą współpracę z pierwszoligową Buskowianką Kielce, gdzie pomagała siatkarzom w jak najlepszym stopniu przygotować się do sezonu. Karolina szybko nawiązuje kontakty i z każdym potrafi się dogadać. Jest także świetną terapeutką ? na jej stole do masażu rozwiązał się już niejeden problem.
Dawid Ogórek od lutego związany jest z siatkarskim KSZO. Początkowo był dyrektorem ds. marketingu i komunikacji, obecnie po prostu dyrektorem klubu. Do Ostrowca przyszedł z pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu i rzecznika prasowego. Dawid jest jedną z najważniejszych osób w drużynie, jest prawą ręką prezesa Mirosława Buszkiewicza. Pomysłodawca kampanii wizerunkowej KSZO #hutniczeDNA. Pasjonat sportu, w przeszłości piłkarz nożny, przedwcześnie zakończył sportową karierę z powodu kontuzji. Dawid jest skromny, ale charyzmatyczny, posiada plan i cel, które skrupulatnie realizuje. 

W naszym klubie od lipca jest Paulina Lesiak, co z pewnością kibice widzą, śledząc klubowe social media jak i stronę internetową, które zmieniły się nie do poznania. Tajemnice marketingu zgłębiała podczas dwuletniej pracy w klubie siatkarskim z Kielc. Internet, grafika, fotografia to jej pasje co przekłada na pracę zawodową. Fanka siatkówki od najmłodszych lat, spełniająca swoje marzenia poprzez pracę w sporcie. Ambitna i dokładna, każda zawodniczka może liczyć na Paulę, gdyż każdy problem rozwiązuje od ręki.
Prezes Mirosław Buszkiewicz jest związany od wielu lat z siatkarskim KSZO. To pasjonat sportu, w szczególności siatkówki i piłki nożnej. Prywatnie właściciel firmy transportowej. Każda zawodniczka opuszczająca nasz zespół z nostalgią wspomina komfortowe autokary prezesa. Nie każdy kibic wie, ale to, że siatkarskie KSZO do dziś funkcjonuje to zasługa właśnie naszego prezesa.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Who is who w siatkarskim KSZO?

 • 19/09/2019 at 09:46
  Permalink

  Kilka uwag do oglądanych spotkań:
  1. Sparing Politechniką Śląską: najbardziej zakonspirowany jaki widziałem. Zaprasza się kibiców a potem zero informacji słownej. Nasze zawodniczki bez nr na koszulkach, a przecież to było pierwsze spotkanie z kibicami. Skoro nie udało się dogadać z MOSIR to może dałoby się pożyczyć tubę na baterię od Straży Pożarnej albo Policji…
  1. Prezentacja i turniej: w Ostrowcu widzieliśmy prezentacje z różnymi bajerami (lasery, hologramy, dymy itp.),ale ten pomysł uważam za udany. Dlaczego nasze zawodniczki nie wystąpiły w koszulkach meczowych. Gdyby podejść restrykcyjnie to nie powinny móc w nich grać w turnieju. Mam nadzieję , że w lidze będą koszulki z nr i nazwiskami. Ten artykuł „kto jest kim” powinien się ukazać tydzień przed turniejem. Gra: jest progres i to cieszy. Zespół nie jest nawet jak na 1 ligę za wysoki i tylko szybka gra może być skuteczna. Tyle pierwszych uwag ….wiernego kibica ostrowieckiej siatkówki

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *