Dawid Strzelecki brązowym medalistą mistrzostw Polski

W dniach od 16 do 21 września w Łomży odbyły się VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików. Udział w zawodach wzięło 155 zawodników z 68 klubów, reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich. Zawodnicy KSZO w opinii trenerów Damiana Faleckiego i Ireneusza
Tracza wypadli poniżej oczekiwań, choć brązowy medal przywiózł do Ostrowca Dawid Strzelecki.
Wiktor Stojek w kategorii do 52 kg minimalnie uległ na punkty Eseev Musie z BKS Tiger Łomża. Nasz zawodnik był naprawdę blisko, aby wejść do strefy medalowej. Walka była bowiem wyrównana i do końca nie byliśmy pewni werdyktu. Wiktor to naprawdę zdolny chłopak i jak będzie ciężko trenował jak do tej pory, to w przyszłości na pewno o nim usłyszymy.
Olaf Wrzesień uległ na punkty Jakubowi Tergielowi z MOSM Tychy, a Damian Pawlik (59 kg) musiał uznał wyższość Kajetana Kaska z Olimpu Szczecin. W kategorii do 43 kg Dawid Strzelecki zdołał wywalczyć trzecie miejsce i brązowy medal. Dawid w swojej walce półfinałowej uległ nieznacznie na punkty obecnemu mistrzowi Polski młodzików, Rufatowi Guluyevowi z BKS Tiger Szczecin.
-Postawa naszego zawodnika w ringu mogła się podobać ? komentuje wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Dawid starał się walczyć na dystans, ponieważ zawodnik z Łomży był od niego niższy. W początkowej fazie walki taka taktyka przynosiła pożądane rezultaty. W drugiej części pojedynku zawodnik z Łomży skracał dystans i był bardziej dokładny w swoich akcjach. W konsekwencji trafi ał częściej naszego zawodnika. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z postawy Dawida. Chciał wygrać, stosował się do zaleceń trenera, ale niestety jeszcze na tym etapie sportowym, jaki prezentuje, musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Sekcja pięściarska KSZO dziękuje Gminie Ostrowiec za umożliwienie startu w prestiżowych zawodach naszym zawodnikom i za warunki jakie stwarza, aby boks olimpijski w naszym mieście w dalszym ciągu mógł się rozwijać.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *