Ostrowiecki Półmaraton Leśny już w najbliższą niedzielę

W najbliższa niedzielę, 6 października, odbędzie się druga odsłona Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego.
Pod tą nazwą kryje się cykl biegów, wśród których sztandarowym jest półmaraton, ale podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie biegu na 7 km i biegów dla dzieci. Organizatorem biegu jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Przygotowania do Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, ruszyły z kopyta, gdy tylko opadł kurz i emocje po pierwszej edycji. Celem było stworzenie biegu o wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, dlatego też bazę i start-metę zawodów tym razem postanowiono zlokalizować na terenie Ośrodka Rekreacyjno- Wypoczynkowego “Gutwin”.
Dzięki temu zarówno Ostrowiecki Półmaraton Leśny jak i Leśna Siódemka będą w całości poprowadzone leśnymi drogami, bez odcinków asfaltowych.
Program Imprezy:
7: 30 -otwarcie biura zawodów namiot zlokalizowany przy leśniczówce „Zwierzyniec” koło Ośrodka „Gutwin”
9: 30 -zamknięcie biura zawodów (zapisy dzieci do 12:00)
10: 00 –start dystansu 21 km
10: 30 –start 7 km
12: 30 –start biegów dla dzieci
13: 00-dekoracja zwycięzców
Ok 13: 00 – dekoracja zwycięzców
Ok 13: 30 – quiz dla wszystkich uczestników z atrakcyjnymi nagrodami.
Ok. 14: 00 zakończenie imprezy.
Start i meta biegu będą zlokalizowane na terenie przy Ośrodku „Gutwin” W biegu 21 km mogą wziąć udział wszyscy powyżej 18 roku życia, a w biegu 7 km wszyscy powyżej 15 roku życia (nieletni za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego).
Tak jak w roku ubiegłym nagrodzeni zostaną najszybsi zawodnicy w kategorii OPEN, jak również w kategoriach wiekowych. Przewidziano nagrodę dla najliczniejszej drużyny, ale również doceniona zostanie najszybsza drużyna. Uczestnicy otrzymają atrakcyjny pakiet startowy i dobrze oznakowaną trasę.
Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane elektronicznie przez tę stronę internetową

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *