?Con Anima? dla Chwały Pana!

Wraz z nadejściem jesieni kończy się cykl letnich Koncertów Uwielbienia. Na przełomie sierpnia i września, w wykonaniu chóru ?Con Anima? i towarzyszącemu mu zespołowi, odbyły się trzy takie wydarzenia.
Ich zwieńczeniem był koncert w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, który doskonale wpisał się w obchody jubileuszu 35-lecia parafii. Wcześniej zabrzmiał on w rodzimej parafii chóru pw. św. Piotra i Pawła w Waśniowie. Punktem kulminacyjnym koncertu była adoracja i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Licznie zgromadzeni wierni – nie tylko parafianie  – bardzo mile przyjęli niecodzienną propozycję muzyczną ?Con Anima? oraz głęboko przeżyli spotkanie z Jezusem Chrystusem obecnym pod postacią Chleba pośród zgromadzonych. Następnie pieśni wielbiące Boga usłyszeli pielgrzymi nawiedzający Bazylikę pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu. Dnia 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na zaproszenie ojca Dariusza Malajki – kustosza Bazyliki Mniejszej, chór oprawił liturgię Mszy polowej – Sumy Odpustowej (transmitowanej przez Telewizję Trwam i Radio Maryja), której przewodniczył ks. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, po czym w murach bazyliki artyści wystąpili z programem koncertu uwielbienia.
Wszystkie Koncerty Uwielbienia zgromadziły bardzo liczne grono odbiorców, co świadczy o olbrzymiej potrzebie nie tylko obcowania z pięknem muzyki, ale przede wszystkim o potrzebie odnalezienia Boga, poczucia bliskości z Nim i oddania Mu należnej Chwały, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Każde z Uwielbień było niezwykłym przeżyciem duchowym, nie tylko dla publiczności, lecz również dla każdego z występujących. Podczas Uwielbień wręcz czuć było obecność Ducha Bożego, który wypełniał świątynię i dotykał serc modlących się. Niesamowita atmosfera całego kościoła pogrążonego w półmroku, a jedynie oświetlonego Ołtarza, na którym stał Najświętszy Sakrament i artystów- pomogła w szczególny sposób niejako wejść w to wydarzenie. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, których nie sposób wymienić – począwszy od wykonawców (instrumentalistów, solistów i chórzystów- każdemu chórzyście z osobna), kapłanów, przez organizatorów, nagłośnieniowców, oświetleniowców, wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pomagali w organizacji koncertów od strony artystycznej, technicznej jak i ?od kuchni?, a skończywszy na wiernych, którzy dopełnili całości przybywając na koncerty, modląc się i uczestnicząc z otwartością w tych wydarzeniach.
Z potrzeby serca, miłości do Boga i muzyki, poświęcając swój czas i siły, w ramach całkowitego wolontariatu- w koncertach wystąpili: chór ?Con Anima?z parafi i pw. św. Piotra i Pawła w Waśniowie (którego członkowie na próby dojeżdżają nawet 50 km!), instrumentaliści oraz utalentowani soliści- którymi są właśnie chórzyści ?Con Anima?. Każdy z członków całego projektu, z wielkim poświęceniem, oddaniem i zaangażowaniem, niestrudzenie ćwiczył na próbach, by te koncerty mogły się odbyć i finalnie tak zabrzmieć na chwałę Pana Boga.
-Każdy z artystów, którzy wzięli udział w każdym z koncertów, bardzo wiele wniósł w te muzyczne spotkania, nie tylko służąc swoim talentem czy umiejętnościami, ale każdym pozytywnym gestem, wsparciem duchowym, dobrym słowem i przede wszystkim swoją obecnością. Wszyscy mamy nadzieję, że inicjatywa Koncertów Uwielbienia przetrwa i nadal będzie realizowana. Chór ?Con Anima? cały czas zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy już śpiewają lub chcą nauczyć się śpiewać- zwłaszcza mężczyzn, by jeszcze szerzej, wspólnie i z większą mocą uczestniczyć w tym Bożym dziele, jakim jest śpiew chóralny na Chwałę Najwyższego! -mówi dyrektor chóru.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *