Judocy Ostrowii w Tatrach

Judocy UMKS ,,Ostrowia? wzięli udział w XXIII Międzynarodowym Turnieju Judo oraz II Memoriale Józefa Chowańca w Zakopanem. To mocny obsadzony turniej, który był sprawdzianem dla naszych zawodników, a zwłaszcza dla Mateusza Wołoszyna, który potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików w Jastrzębiu Zdroju.

-Mateusz zdobył złoty medal w kat. 50 kg. W turnieju udział wzięli również zawodnicy z kategorii wiekowej dzieci starszych tj.: Krystian Ziółkowski (kat. 46 kg) i Filip Grosicki (kat. 55 kg) ? informuje trener, Teresa Dybiec. -Obaj również po bardzo zaciętych walkach, doszli do finałów w swoich kategoriach wagowych z dużą szansą na kolejne złote medale. Niestety, ostatecznie stanęli na drugim stopniu podium, po bardzo zaciętych i wyrównanych walkach.  Krystian w walce finałowej walczył do samego końca, z dogrywką trwającą prawie 2 minuty, był o krok od złota, ale ostatecznie mały błąd zdecydował o wyniku. Nasz najmłodszy zawodnik Wiktor Wołoszyn (kat. 38 kg) zajął 5 miejsce, więc ten start w jego przypadku traktujemy jako kolejne doświadczenie, z którego wyciągniemy wnioski na przyszłość.

-Start zaliczamy do bardzo udanych. Z czterech zawodników startujących, aż trzech doszło do finałów. Cieszymy się z poziomu jaki prezentują nasi zawodnicy i z ogromnej woli walki. To kolejne sukcesy naszych podopiecznych, które potwierdzają ich dobrą dyspozycję i kierunek szkolenia ? komentuje trener, Teresa Dybiec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *