Dla szczypiornistów KSZO Przemyśl to prawdziwa twierdza

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *SRS Czuwaj Przemyśl ? KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 34:28 (17:15). 

Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar ? Kielar 2, Guzdek 1, Stołowski 1, Kubik 3, Bajwoluk 4, Nowak 9, Pedryc 3, Kroczek 2, Kulka 7, Maciej Kubisztal 1, Michał Kubisztal 1. Trener: Michał Kubisztal.

Kary: 6 min. Karne: 5/4.

KSZO: Piatkowski, Kijewski, Baran ? Grabowski 6, Rusin 1, Cukierski 3, Kogutowicz 1, Włodarski 1, Dwojak, Pawlik, Włoskiewicz 12, Zielonko, Kowalczyk 1, Jagiełło 1, Hubka 2. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 4 min. Karne: 7/6.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec) i Michał Szpinda (Zamość). Widzów: 275.

Szczypiorniści KSZO nie byli faworytem tego meczu. Dlaczego? Po pierwsze, rywal, który w ubiegłym sezonie był wicemistrzem rozgrywek, dysponuje bardziej doświadczonymi zawodnikami. Po drugie, Czuwaj ma w składzie graczy górujących nad naszymi warunkami fizycznymi. Wreszcie, po trzecie naszej drużynie dotychczas nigdy nie udało się wygrać w Przemyślu.

Okazało się, że i tym razem Czuwaj udźwignął ciężar faworyta i w potyczce z KSZO zainkasował komplet punktów.

W pierwszej połowie KSZO grał z Czuwajem, jak równy z równym. Początkowo przegrywał jedną lub dwoma bramkami, a w 27 min. nawet remisował 15:15. Dwie kolejne akcje należały jednak do szczypiornistów Czuwaju, którzy na przerwę schodzili ze skromną, ale zawsze zaliczką przed drugą odsłoną spotkania.

W drugiej połowie gospodarze jednak systematycznie powiększali przewagę. Przypomniał się nam mecz sprzed tygodnia z Padwą Zamość, w którym kilka minut przestoju kosztowało naszą drużynę dość wysoką przegraną. W tej fazie meczu w Przemyślu w grze ostrowczan znów mnożyły się błędy i od razu miało to przełożenie na wynik. W 42 min. Czuwaj prowadził już 25:17, a w 52 min. 30:20. Tę sporą stratę ostrowieckim piłkarzom ręcznym udało się zniwelować dopiero w ostatnich trzech minutach meczu, w których zdobyli 6 bramek. Wynik spotkania był jednak już wówczas przesądzony?

W piątej już kolejce rozgrywek KSZO podejmuje w najbliższą sobotę Orlen Wisłę II Płock. Ta drużyna ? w przeciwieństwie do Czuwaju ? jest już w zasięgu ostrowieckiej siódemki i dlatego liczymy na wygraną.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *