Sidney porwał publiczność. „Perspektywy” na medal! „BAiKA” w drodze do Ostrowca

W sobotę w klubie „Perspektywy” odbył się fenomenalny koncert Sidneya Polaka. Licznie zebrana publiczność doskonale bawiła się w rytm znanych hitów artysty, ale także i nagrań z najnowszego albumu.
Od otwierającego „Byłem tam”, po zamykający bisy „Ajrisz” Sidney nawet na moment nie odpuszczał, zachęcając uczestników do wspólnej zabawy. Nie ma się więc co dziwić, że wkrótce klubowy parkiet zapełnił się i to nie tylko przy „Chomiczówce”, „Chorwacie”, czy „Otwieram wino”. Świetnie obroniło się w ostrowieckim klubie połączenie reagge z miejskim folkiem, które artysta prezentuje. Wiele osób chętnie teraz sięgnie po płytę numer trzy Sidneya, aby wrócić do takich numerów, jak „Więcej od złota”, „Korek”, czy „Kochana Mamo”, które zabrzmiały na żywo.
Brawa dla właściciela „Perspektyw” Henryka Kraski, no i akustyka, który spisał się na medal.
W najbliższy piątek o godz.20 w „Perspektywach” rozpocznie się kolejny koncert, który zapowiada się arcyciekawie. Na scenie pojawi się zespół „BAiKA”, którego twórcą jest Piotr Banach odpowiedzialny za sukces takich grup, jak „Hey”, czy „Indios Bravos”. Wokalistką grupy jest „Kafi ”, stąd „BAiKA”, a towarzyszyć im będą Marcin Żabiełowicz („Hey”) oraz Jacek Mazurkiewicz.
Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka. W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako „przedpłytę”. Zawiera ona materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji „O północy” w Radio Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne – stąd tytuł BAiKA RK+ (Radio Koszalin Plus).W lutym 2018 roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album – „Byty zależne”, który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy. Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio, gościły też na antenie radiowej Trójki.
Bilety w cenie 20 zł w Gazecie Ostrowieckiej (w godz.8-15-oprócz wtorku) oraz przed koncertem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *