Zielone światło dla teleinformatyków. Jest nowe porozumienie z Politechniką Świętokrzyską

Zespół Szkół NR 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim (czyli popularny THM) podpisał w miniony piątek porozumienie o wzajemnej współpracy z Politechniką Świętokrzyską. Umowa daje zielone światło szczególnie dla teleinformatyków kształcących się w naszym mieście.

– Takie porozumienia ze szkołami są bardzo ważne, bowiem powodują iż możemy jeszcze mocniej zaistnieć w świadomości uczniów i zaprezentować swą ofertę ? przyznaje dr Artur Maciąg Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki z Politechniki Świętokrzyskiej. Dziś nasza współpraca w Ostrowcu Świętokrzyskim dotyczy kierunku teleinformatyka. Nasza uczelnia współpracuje z Akademią Cisco, która jest szeroko znana w branży IT, przez co uczniowie, a także nauczyciele będą mieli dostęp do najnowszych materiałów tam udostępnianych. Otwiera się też możliwość certyfikowania, co zdecydowanie podwyższa wartość specjalisty w dziedzinie informatyki na rynku pracy.

– Z Politechniką Świętokrzyską współpracujemy od wielu lat, ale to porozumienie ma na celu przywrócenie popularności kierunkowi teleinformatyka, który przestał istnieć w naszej szkole, tylko z tej przyczyny, że uczniowie go nie wybierali. Obecnie chcemy, aby ów trend zmienić- mówi dyrektor Zespołu Szkół Nr 3, Tomasz Łodej. Liczę, że uda nam się dowieść, że to topowa dziedzina, którą warto się zainteresować myśląc o swej karierze zawodowej.

Obecny na podpisaniu porozumienia wicestarosta Andrzej Jabłoński zadeklarował pomoc powiatu w realizacji umowy, chociażby w finansowaniu wyjazdów uczniów na świętokrzyską uczelnie. Z kolei naczelnik Mariusz Łata nie krył zadowolenia, że to właśnie ostrowiecki Zespół Szkół Nr 3, który jest najlepszą placówką techniczną według wszelkich rankingów zawarła taką współpracę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *