Pechowi rozbójnicy

Za usiłowanie rozboju odpowiedzą dwaj wychowankowie zakładu poprawczego. W dniu 10 października 2019 r., ok. godz. 17.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim, 17-latek wspólnie ze swoim 19-letnim kolegą, używając przemocy wobec 59-latka, usiłowali zabrać mu telefon komórkowy.

-Z relacji 59-latka wynikało, że kiedy szedł ul. Polną w kierunku ul. Mickiewicza, został zaczepiony przez dwóch mężczyzn będących w towarzystwie dziewczyny ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeden z nich zażądał oddania telefonu komórkowego, a gdy mężczyzna się sprzeciwił, był szarpany, bity i kopany przez obu mężczyzn. Na szczęście przechodnie spłoszyli napastników, którzy uciekli nie zabierając ze sobą żadnych łupów.

Jak ustalił oficer dyżurny komendy, ci sami mężczyźni w wieku 17 i 19 lat chwilę wcześniej skradli alkohol w jednym ze sklepów na terenie miasta. Tam podczas ucieczki jeden z nich zgubił swój dowód osobisty. Postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Usiłowanie rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *