Kryniczanka i Fiteat partnerami siatkarskiego KSZO

Podpisana została umowa między klubem, a Kryniczanką ? producentem naturalnej wody mineralnej. Woda pochodzi ze źródła ?Zdrój Główny? bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód w 1808 roku. Kryniczankę,  która zawiera dużą zawartość wapnia, proponujemy jako wodę wzmacniającą układ kostny co pozwoli zapobiegać osteoporozie. Wpłynie pozytywnie na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Wskazana w stanach uczuleniowych  (rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport). Zalecana w profilaktyce zdrowotnej. Rozpuszczone składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Picie wód powoduje poza tym usuwanie produktów przemiany materii i substancji toksycznych z organizmu człowieka. Kryniczanka zawiera niezbędną dla organizmu ilość magnezu poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Brak magnezu odbija się negatywnie na kondycji całego organizmu. Pełni on również ochronną rolę w stosunku do ekotoksyn środowiskowych. Niedobory magnezu powodują bóle głowy, brak koncentracji, kołatanie serca. Znajdujący się w Kryniczance potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg  niekorzystnych objawów (bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca). Magnez i potas gwarantują zachowanie równowagi komórkowej organizmu. Kryniczanka zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu (regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach), odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Niezwykłą cechą kryniczanki jest towarzyszący jej naturalny dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego (z odwiertu Zubera), bardzo łatwo przyswajany przez organizm, w przeciwieństwie do innych wód, które nasycane są sztucznym dwutlenkiem węgla.


Firma FITEAT od sezonu 2019/2020 będzie wspierać poczynania siatkarek KSZO Ostrowiec w 1. Lidze Siatkówki Kobiet. Logo firmy zagości na koszulkach zawodniczek oraz na wszelkich materiałach poligraficznych. Firma FITEAT przygotowała specjalną ofertę dla siatkarek i sztabu szkoleniowego KSZO na catering dietetyczny. Oprócz diet pudełkowych możemy liczyć także na catering po każdym ?domowym? spotkaniu rozgrywanym w hali przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu. W cateringu znajdziemy pyszne i zdrowe przekąski. Dzięki tej współpracy możemy mieć pewność, że diety będą odpowiednio przygotowane, zbilansowane i dobrane indywidualnie do potrzeb każdego z nas.

Marka FITEAT zajmuje się cateringiem dietetycznym, przygotowywanym przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Wszystkie diety znajdujące się w ofercie FITEAT są skomponowane wyłącznie ze świeżych produktów, bogatych w witaminy i składniki odżywcze. To codziennie inne, doskonale zbilansowane jadłospisy, dostarczające organizmowi wszystkich niezbędnych elementów potrzebnych do zdrowego funkcjonowania. Diety FITEAT to pięć podstawowych posiłków dziennie. Oprócz pełnowartościowych dań głównych, znajdują się tam smaczne sałatki, ciasta fit oraz sezonowe musy owocowe, koktajle jogurtowe i pyszne smoothie.

Wszystkie jadłospisy powstają w oparciu o porady dietetyków, tak aby jak najlepiej spełniały potrzeby Klientów. Produkty pochodzą wyłącznie od certyfikowanych, lokalnych dostawców. Nad smakiem i różnorodnością proponowanych posiłków czuwają doświadczeni kucharze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *