Czwarta przegrana szczypiornistów KSZO

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski ? Wisła II Płock 23:24 (10:14).

KSZO: Piątkowski, Kijewski, Baran ? Grabowski 3, Rusin 1, Cukierski 1, Kogutowicz, Włodarski 3, Pawlik, Włoskiewicz 9, Zielonko, Kowalczyk 4, Hubka 2 oraz Dwojak, Jeżyna, Kasprowicz. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 8 min. Karne: 4/2.

Wisła II: Kozłowski, Rybicki ? Fuksiński, 7, Lemanowicz 5, Ciećwierz 2, Goleniewski 2, Tartas 2, Glinka 1, Jankowski 1, Mierzwicki 1, Wawszczak 1, Brzeziński, Dybiec oraz Helwak, Sowul. Trener: Krzysztof Kisiel.

Kary: 10 min. Karne: 6/5.

Sędziowali: Maciej Karwowski ? Mirosław Kowalski. Widzów: 350.

Nasi szczypiorniści rozpoczęli od prowadzenia 3:1 i 4:2, ale po kwadransie gry przegrywali 5:6 i jak się okazało już nie byli w stanie do ostatniej syreny zmienić wyniku. Pod koniec I połowy zmniejszyli tylko straty i ze stanu 7:13 doprowadzili do rezultatu 10:14.

Wszyscy spodziewali się, że w drugiej połowie zespół zagra lepiej. I tak się stało, a trener Tomasz Radowiecki mówi, że jest nawet dumny z postawy zespołu w tej części gry.

Niestety, mimo iż KSZO wygrał drugą połowę, to przegrał cały mecz. W tej części gry młodzi płocczanie cały czas utrzymywali kilkubramkową przewagę ? od 12:17 w 36 min. do 19:22 w 51 min. Dobrą zmianę dał między słupkami Kasper Kijewski i kiedy w 56 min. nasi szczypiorniści przegrywali już jedną bramką, wydawało się, że są w stanie wygrać. Niestety, pomarańczowo ? czarnym zabrakło dokładności i skuteczności, bo z 21:22 szybko zrobiło się 21:24. Co prawda w ostatnich dwóch minutach KSZO zdobył dwie bramki, ale naszemu zespołowi po prostu zabrakło już czasu, by zmienić niekorzystny rezultat.