Nareszcie wpadli nastoletni szkodnicy

W dniu 21 października 2019 r., o godz. 9.40, w Ostrowcu Świętokrzyskim na jednym z  parkingów osiedlowych, nieznani sprawcy wybili przednią szybę, stłukli przednią prawą lampę i pogięli pokrywę komory silnika w samochodzie marki Mercedes. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę blisko 600 zł.

-Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy ustalili, że sprawcami tego czynu było trzech mieszkańców miasta ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.  W dniu 22 października 2019 r. trzech 19-latków zostało zatrzymanych i wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia.

 Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W kolejce na ujęcie i ukaranie czekają sprawcy dwóch innych tego typu przestępstw. Chodzi o przestępstwo z dnia 19 października 2019 r., kiedy to w Ostrowcu Świętokrzyskim, na jednym z parkingów, dotychczas nieustalony sprawca, ostrym narzędziem uszkodził powłokę lakierniczą samochodu marki VW Passat. Właściciel oszacował swe straty na kwotę 2.500 zł.

Wciąż nieznany pozostaje także sprawca uszkodzenia mienia z dnia 19 października 2019 r., dokonanego w Baćkowicach. Tam, na terenie nieogrodzonego parkingu, ktoś przeciął opony oraz rozbił szybę czołową samochodu dostawczego marki Iveco. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 1.500 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *