Umowy z przyszłymi lekarzami podpisane

W dniu 23 października 2019 r., w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, marszałek Andrzej Bętkowski i Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, podpisali pierwsze umowy z przyszłymi lekarzami. W sumie 31 studentów medycyny, w tym 20 uczących się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy zdecydowali się związać swoją przyszłość zawodową z placówkami służby zdrowia podlegającymi samorządowi województwa świętokrzyskiego, otrzymało na okres od 1 października 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. stypendia w wysokości 2 tys. zł miesięcznie.

Program stypendialny samorządu województwa skierowany został do osób z całej Polski, które swoją karierę zawodową zamierzają związać z regionem świętokrzyskim i po ukończeniu kształcenia będą pracować w szpitalach podległych samorządowi województwa świętokrzyskiego.

– To nowatorski, pierwszy taki projekt stworzony przez nasze województwo i planujemy jego kontynuację. Na ten cel w budżecie województwa zabezpieczyliśmy środki w wysokości 540 tys. zł – zaznaczył marszałek Andrzej Bętkowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *