75 minut w osłabieniu. Dwie czerwone kartki i punkt piłkarzy KSZO

III liga piłkarska. Grupa IV. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Hetman Zamość 0:0.

KSZO: Lipiec ? D.Cheba, Worach, Dereń, Kaczmarek (32.Ziółkowski) ? Chrzanowski (87.Nogaj), Mężyk, Burzyński (46.Rząsa), Imiołek, Bełczowski (83.Kapsa) – Chałas (22.Łokieć). Trener: Sławomir Majak.

Hetman: Sobieszczyk – Kanarek, Żmuda, Dudek, Skiba – Skoczylas (62.Olszak), Słotwiński (62.Kycko), Buczek (72.Pupeć), Wacławek (62.Kopyciński) ? Oziemczuk, Myśliwiecki (82.Koszel). Trener: Jacek Ziarkowski.

Żółte kartki: Mężyk, Chrzanowski ? Słotwiński.

Czerwone kartki: Dominik Cheba (15 min., faul taktyczny), Jakub Chrzanowski (90 min., za drugą żółtą).

Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).

Od 15 min. KSZO grał w osłabieniu po tym, jak Dominik Cheba sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Wacławka i sędzia nie widział innego rozwiązania, jak ukarać naszego obrońcę czerwoną kartką. Decyzja arbitra wymusiła konieczność przebudowania ustawienia pomarańczowo-czarnych, tym bardziej, że jakiegoś urazu nabawił się Marcin Kaczmarek i też musiał opuścić plac gry.

Hetman jednak, poza niecelnymi strzałami Skoczylasa i Myśliwieckiego, nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez pewnie broniącego Pawła Lipca.

KSZO, mimo gry w osłabieniu, ryzykował i atakował. Na początku drugiej połowy ostrowczanie byli niezwykle groźni przy stałych fragmentach gry. W 50 i 56 min. groźnie, tuż nad poprzeczką, pofrunęła futbolówka po tym, jak po rzutach rożnych główkowali najpierw Damian Mężyk, a później Karol Worach. Z kolei w 67 min. piłka po akcji Kamila Bełczowskiego trafiła w boczną siatkę. W tej części gry zamojszczanie próbowali zaskoczyć Pawła Lipca strzałami z dystansu, ale uderzenia Wacławka i Koszela nie przysporzyły kłopotów świetnie usposobionemu golkiperowi KSZO.

Niestety, już w doliczonym czasie gry, Jakub Chrzanowski już z ławki rezerwowych pozwolił sobie na krytykowanie orzeczeń sędziego. Ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Wszystko wskazuje na to, że wykartkowani i osłabieni piłkarze KSZO pojadą na następny mecz do Kraśnika.

Wyniki dzisiejszych meczów: Chełmianka Chełm – Wisła Sandomierz 0:1; Jutrzenka Giebułtów – Podlasie Biała Podlaska 1:0; Wisła Puławy – Podhale Nowy Targ 0:3; Siarka Tarnobrzeg – Avia Świdnik 2:2; Hutnik Kraków – Motor Lublin 1:0; Wisłoka Dębica – Stal Kraśnik 1:0.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *