Farma Świętokrzyska ze złotym medalem na prestiżowych targach (zdjęcia)

Po raz kolejny wysoka jakość produktów Farmy Świętokrzyskiej znalazła potwierdzenie w przyznanych jej nagrodach. Tym razem podczas prestiżowych targów NATURA FOOD&beECO 2019, które w październiku odbyły się w Łodzi. Złotym medalem uhonorowano bio pasztet gryczany produkowany przez firmę z Borii. Ten sam produkt otrzymał też puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

-To dla nas wielka satysfakcja, szczególnie, że konkurencja nie śpi. Rozwijamy się stawiamy na najwyższą jakość i autorskie receptury. W naszym bio pasztecie obok kaszy gryczanej połączyliśmy ze sobą m.in. słonecznik i suszone grzyby shitake. To jeden z ulubionych produktów naszych klientów, cieszę się, że doceniła go też nasza wymagająca branża? ? mówi nam Łukasz Gębka, prezes zarządu Farmy Świętokrzyskiej oraz członek zarządu Polskiej Izby Żywności Ekologicznej.

Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej ?Natura Food? oraz Targi Ekologicznego Stylu Życia ?beECO? to  jedne z ważniejszych imprez branżowych dla producentów żywności ekologicznej.  Co roku w ich trakcie przyznawanie są medale w kilku kategoriach. Produkty oceniane są przez profesjonalne jury, specjalną nagrodę przyznaje także minister rolnictwa W tegorocznej edycji targów wzięło udział kilkuset wystawców z całego świata: Korei Południowej, Palestyny, Szwecji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Litwy, Czech i Niemiec.

Farma Świętokrzyska to istniejące od 2002 r. ekologiczne gospodarstwo rolne, zlokalizowane w Borii k. Ćmielowa, a jednocześnie jedna z największych polskich firm oferujących ekologiczne warzywa, owoce oraz przetwory najwyższej jakości. To rozpoznawalna i ceniona marka ekologiczna na rodzimym rynku.

Firma zatrudnia 160 pracowników, a na około 160 hektarach uprawia ponad 30 rodzajów ekologicznych warzyw i owoców. Swoje produkty dostarcza zarówno do sieci handlowych jak i odbiorców hurtowych i detalicznych. Współpracuje również z mniejszymi gospodarstwami rolnymi, umożliwiając ich produktom dotarcie do dużych sklepów. Farma ma też własny sklep internetowy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *