Ostrowczanka Ewa Pietrzykowska mistrzynią świata!

Ewa Pietrzykowska w K-1 Rules została mistrzynią świata w kickboxingu. Tytuł wywalczyła w Sarajewie.
W walkach finałowych Ewa Pietrzykowska, na co dzień zawodniczka klubu Palestra Warszawa i studentka ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, nota bene brązowa medalistka poprzednich mistrzostw świata w Budapeszcie, wygrała z Meksykanką Melissą Aceves Martinez.
Ewa walcząca w kategorii do 56 kg, w drodze do finału pokonała Rosjankę Kristinę Sandrkinę, Bułgarkę Polinę Galinovą, a w półfinale zwyciężyła Portugalkę Anę Ritę Carvalho.

Ewa jest wychowanka Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki. Ma na koncie 5 tytułów mistrzyni Polski w formule K-1. Jest brązową medalistą mistrzostw Europy seniorek z 2017 roku. Nie piszemy o osiągnięciach Ewy z wieku młodzieżowego, bo w kategorii juniorskiej sięgnęła nawet po mistrzostwo Europy. Ostrowczanka przeszła na zawodowstwo i już 30 marca w Mysłowicach podczas gali Śląskie Tąpnięcie wygrała w swojej drugiej walce na ringu profesjonalnym z Iwoną Nierodą.