Akcja Znicz. Zmiana organizacji ruchu w Ostrowcu Świętokrzyskim

W ramach akcji ?Znicz ? do 3 listopada 2019 roku do godziny 0:00 policjanci z ostrowieckiej komendy będą prowadzić działania na terenie powiatu ostrowieckiego, których głównym celem będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie cmentarzy .
W związku z dużym natężeniem ruchu w okresie Święta Wszystkich Świętych policjanci z ostrowieckiej drogówki będą stale monitorować płynność ruchu pojazdów i w zależności od potrzeb będą ręcznie kierować ruchem w celu jego usprawnienia. Celem działań będzie przede wszystkim zapewnienie uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwa podczas podróży oraz sprawnego poruszania się pojazdami w rejonie cmentarzy. W pobliżu nekropolii zostaną wprowadzone ograniczenia w zatrzymywaniu się i parkowaniu pojazdów.
Policjanci w ramach działań ?Znicz ? będą współpracować z ostrowiecką Strażą Miejską, organizacją ?Strzelec? oraz wolontariuszami z Zespołu Szkół w Solcu ad Wisłą. Wolontariusze będą udzielać pomocy osobom starszym w przemieszczaniu się po nekropoliach oraz we wskazywaniu wolnych miejsc parkingowych.
Jakie nastąpią zmiany w organizacji ruchu?
Otóż, w rejonie cmentarza przy ulicy Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim wprowadzono zakaz zatrzymywania się. Takie same zakazy w dniach od 30 października do 5 listopada będą także obowiązywały na ul. Długiej i Granicznej.
Policja apeluje do mieszkańców powiatu o stosowanie się do zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza oraz o rozwagę podczas prowadzenia pojazdów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *