Ostrowieccy strażacy pomagają seniorom w montażu czujek

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno -informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji CO.
Jak przyznają ostrowieccy strażacy, najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych.
Tymczasem okazuje się, że działania w tym zakresie prowadzone przez Straż Pożarną to nie tylko kampania informacyjna, ale i działanie.
I tak, do siedziby ostrowieckich strażaków w minionym tygodniu zgłosił się starszy mężczyzna, który poprosił o zamontowanie w mieszkaniu czujki tlenku węgla, którą wcześniej nabył. Strażacy oczywiście spełnili jego prośbę pojawiając się pod wskazanym adresem, montując urządzenie. Jak się dowiedzieliśmy, to nie był odosobniony przypadek, bowiem w ramach ogólnopolskiej akcji “Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” ostrowieccy strażacy niosą pomoc osobom, które nie są w stanie samodzielnie (w przypadku osób schorowanych, niepełnosprawnych, starszych) zamontować w swoich mieszkaniach czujek tlenku węgla lub dymowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *