Brawa dla siatkarek! Z Torunia przywożą punkt

I liga siatkówki. *Budowlani Toruń ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (19:25, 27:25, 27:25, 19:25, 15:12).

KSZO: Kacprzak, Marcyjanik, Piotrowska, Szczygieł, Kobus, Kawa, Rdzanek (libero) oraz Klekot, Błaszczak, a także Kmuk, Klepacz. Trener: Piotr Brodawka.

To był niesamowity mecz. Targany różnymi problemami KSZO wygrał pierwszego seta i dwóch kolejnych miał szansę na to, by zamknąć mecz. Ostatecznie KSZO ze stolicy pierników przywiózł nad Kamienną punkt, potwierdzając tezę, że warto inwestować zespół w młodą i niedoświadczoną drużynę.

Siatkarki KSZO dobrze rozpoczęły mecz. Prowadziły od samego początku pierwszego seta. Nasz zespół wypracował sobie kilkupunktową przewagę i nie oddał jej do ostatnich piłek w partii. Było 5:3, 14:7, 18:12, 20:14, 22:15.

W drugiej i trzeciej partii ostrowczanki miały niebywała okazję na to, by wygrać. W drugiej partii prowadziły 21:16 i 23:19, a w trzeciej 14:5, 18:12 i 19:16, ale niestety górą były rywalki. Nasze siatkarki potrafiły w jednym ustawieniu zdobywać mnóstwo punktów, ale i tracić przewagę.

Na szczęście w czwartym secie wypracowaną przez naszą drużynę przewagę udało się dowieźć i w ten sposób doszło do tie-breaka.

W decydującym o wyniku meczu partii rywalki prowadziły. Budowlane prowadziły 7:4 i choć siatkarkom KSZO udało się doprowadzić do stanu 8:9, to od tego stanu torunianki tylko zwiększyły przewagę i mecz zakończył się ich zwycięstwem.

One thought on “Brawa dla siatkarek! Z Torunia przywożą punkt

• 17/11/2019 at 16:03

Szkoda meczu bo dziewczyny zamiast 3 wywalczyły tylko 1punkt ciężko patrzeć z optymizmem w przyszłość skoro z takim rywalem który ma jeszcze większe problemy tak łatwo wypuszcza się wygrane sety z rąk .Po mimo problemów w klubie takie mecze jak z Toruniem trzeba wygrywać bo rywalki nie były lepsze a wygrały .