Pomoc finansowa dla powiatu. Gmina wsparła budowę podjazdu i parkingu przy szpitalu

Nastąpiło podpisanie umowy między Gminą Ostrowiec Świętokrzyski,   a Powiatem Ostrowieckim na przekazanie pomocy finansowej w celu wykonania remontu nawierzchni dróg wewnętrznych oraz podjazdów dla karetek przy budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Porozumienie podpisał Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak.

– Jak wiemy sytuacja ekonomiczna i wizerunkowa naszego powiatu, a w tym i szpitala jest dramatyczna, a brak właściwej infrastruktury wokół stanowi jedynie niechlubne potwierdzenie tego faktu. Stąd pomoc finansowa w celu budowy podjazdu dla karetek oraz przebudowy parkingu.  To nie pierwszy i ostatni raz kiedy udzielamy takiego wsparcia ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

– W imieniu mieszkańców Powiatu Ostrowieckiego dziękuję bardzo radnym rady Miasta, którzy wyrazili poparcie dla inicjatywy Prezydenta. Przekazane środki rozwiążą jeden z licznych problemów, które przywołujemy myśląc o sytuacji szpitala ? mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. ? Przypomnijmy, że  to nie jedyne świadectwo zmian w zarządzaniu i dobrej współpracy między gminą i powiatem. Na mocy podpisanego w tym roku porozumienia, gmina Ostrowiec Świętokrzyski odciążyła nas i  jako jedna z trzech w Polsce zarządza zarówno drogami miejskimi i powiatowymi. Myślę, że i obecną pomoc docenią, podobnie jak w przypadku dróg, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Porozumienie zostało podpisane na podstawie przyjętej na sesji w dniu 28 października Uchwały Rady Miasta – Nr XXI/128/2019, złożonej na wniosek prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Kwota dotacji wynosi 62.000 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *