Albert Orzeł w półfinale mistrzostw Polski

Podczas odbywających się w Opolu mistrzostw Polski Seniorów w Boksie nasz występujący w wadze do 57 kg pięściarz Albert Orzeł pokonał w ćwierćfinale przez RSC w II rundzie Daniela Choromańskiego z Bombardiera Wrocław i zapewnił sobie co najmniej brązowy medal krajowego championatu.

Albert Orzeł z trenerem Ireneuszem Traczem i Mateuszem Masternakiem

Albert był zdecydowanie lepszym pięściarzem. Przygotowywał akcje lewym prostym, walczył w linii, wybijał rywala z rytmu i zadawał ciosy w różnych płaszczyznach. Jego rywal nabawił się kontuzji nosa. W II rundzie Albert zasypał przeciwnika gradem ciosów, po których był dwukrotnie liczony. W końcu sędzia przerwał ten pojedynek. W walce o finał mistrzostw Albert zmierzy się z mistrzem Polski i reprezentantem Polski, Jarosławem Iwanowem z Wisły Kraków.
Inni nasi pięściarze nie mieli już tak udanych walk ćwierćfinałowych. Inna sprawa, że walczyli z faworytami. Daniel Surowiec przegrał przez RSC w III rundzie z Dorianem Mospinkiem ze Scorpiona Szczecin. Andrzej Kołton przegrał natomiast przez dyskwalifikację w II rundzie za trzymanie z wielkim faworytem wagi ciężkiej, Mateuszem Masternakiem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *