Nietrzeźwy w roverze

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, który 30 listopada 2019 r., po godz. 21, podróżował przez teren powiatu opatowskiego,  zatrzymał nietrzeźwego 51-latka. Mężczyzna kierował autem marki Rover i był nietrzeźwy.

-Sposób jazdy 51-latka, poruszającego się drogą wojewódzką W 758 relacji Iwaniska ?Klimontów, wzbudził podejrzenia policjanta ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Auto co jakiś czas zjeżdżało na pobocze drogi lub na sąsiedni pas ruchu, a w pewnej chwili zjechało na lewy pas wprost przed jadącego z naprzeciwka funkcjonariusza. Ten, aby uniknąć zderzenia, ratował się zjeżdżając w lewo. Policjant zawrócił i ruszył za tym pojazdem, a kiedy rover zatrzymał się na terenie pobliskiej posesji, podszedł do kierowcy i wyczuł od niego silną woń alkoholu.

Funkcjonariusz zabrał mężczyźnie kluczyki od samochodu i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego opatowskiej jednostki. Jak się okazało, 51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami..

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, ma obywatelski obowiązek powiadomić funkcjonariuszy, dzwoniąc na numer 112. Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *