Magiczny wieczór na Ogrodach

Już 17 grudnia br. o godz.14 na Osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Magia wieczoru wigilijnego”. Organizuje je Fundacja Centrum Rozwoju Regionalnego „Edu-Bałt” z całą masą partnerów. Będzie wspólne dekorowanie choinki, kolędowanie, czy kosztowanie całej mocy smakołyków.

– To będzie doskonała okazja do tego, by podzielić się dobrem, wszystkim co mamy, z innymi ludźmi – mówi Magdalena Wójtowicz. Wyjaśnia, że Fundacja Rozwoju Regionalnego EduBałt, realizuje obecnie projekt finansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, skierowany do kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”,  o intrygującej nazwie „Babki z krzemienia”. Jednym z zadań postawionych w działaniu jest prezentacja swych dokonań, więc pomyśleliśmy, że będzie to doskonała okazja.

W wydarzenie zaangażowały się m.in.: Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, Rada Osiedlowa Osiedla Ogrody, restauracja „Primo”, OTBS, „Fikoland”.

– Nasz przekaz tego dnia, to podkreślenie, że warto być razem i wspólnie działać na rzecz lokalnej społeczności- akcentuje Magdalena Wójtowicz.

Jednym z głównych punktów spotkania będzie wspólne ubieranie choinek zlokalizowanych w centrum osiedla Ogrody w sąsiedztwie Restauracjii „Primo” i „Fikolandu”, stąd organizatorzy zachęcają mieszkańców do zabrania ze sobą ozdób, które będą mogli powiesić. W dekorowaniu pomoże ostrowiecka KP PSP. Nie zabraknie także chętnych do skosztowania świątecznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

– Jako gospodarz terenu i współorganizator zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu- zachęca Małgorzata Kostrzewa, prezes zarządu OTBS.

Podczas spotkania „Magia wieczoru wigilijnego” zbiórkę dla swej podopiecznej, 17- miesięcznej Eryczki, przeprowadzi Fundacja „Bo w Nas jest moc”. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *