Walcownia Średnia świętowała (zdjęcia)

Celsa ?Huta Ostrowiec? świętowała 10-lecie powstania Walcowni Średniej.
Z tej okazji odbyły się spotkania z pracownikami wydziału, podczas których kierownik Łukasz Dyka przypomniał historię Walcowni od chwili wykopania fundamentów, poprzez ur uchomienie produkcji, kolejne usprawnienia technologiczne, aż po obecną chwilę. Przedstawił osiągnięcia i wyniki, które nie byłyby możliwe bez zaangażowania i codziennej pracy całego zespołu. Był to dobry moment na wyróżnienie 12 pracowników, którzy w sposób szczególny swoją postawą odzwierciedlają sześć wartości Grupy Celsa: uczciwość, skromność, przełamywanie barier, kreatywna wytrwałość, pasja i praca zespołowa.


W spotkaniach wzięło udział kierownictwo Celsa ?Huta Ostrowiec?: dyrektor generalny Juan Antonio Veristain, Francisco Guardado, Mirosław Michałowski, Łukasz Dyka, Marcin Kwiecień, Jacek Mroczkowski, Paweł Zajda oraz kierownicy innych wydziałów produkcyjnych.
Pierwszy wlewek ciągły Walcownia Średnia przewalcowała 2 listopada 2009 roku. Głównymi produktami wydziału są pręty gładkie, kwadratowe, płaskowniki, kątowniki i kształtowniki IPN, IPE, UPN oraz HE. Celsa Huta Ostrowiec jest drugim pod względem wielkości zakładem recyklingu złomu w Europie oraz polskim liderem w zakresie stalowych wyrobów długich z ponad 200-letnią tradycją.
Dziś jest to jedyna firma w Polsce i jedna z nielicznych w Europie, która poza produkcją na potrzeby przemysłu budowalnego, wykonuje finalne produkty z odkuwek dla przemysłu maszynowego, stoczniowego, naftowego, silnikowego i energetycznego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *