Ostrowieckie Spotkania Filmowe. Przed nami uczta dla miłośników dobrego kina

Miłośnicy kina artystycznego, których w Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje, już odliczają do najbliższego piątku, kiedy rozpoczną się już XX Ostrowieckie Spotkania Filmowe. W tym roku zobaczymy siedem tytułów. Wśród nich znajdzie się thriller szpiegowski „Ukryta gra”, którego akcja rozgrywa się w czasach zimnej wojny. Obraz pokazywano już na festiwalu w Gdyni, a w obsadzie znaleźli się m.in. Bill Pullman i Rober Więckiewicz. „Kult.Film” to dokument nie tylko dla fanów Kazika Staszewskiego i jego formacji, zawierający wyjątkowe i nigdzie nie publikowane materiały. Zestaw kina polskiego uzupełnia „Krew Boga” z ostrowczaninem Karolem Bernackim w obsadzie, który pojawi się na niedzielnym pokazie w „Etiudzie”.


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zobaczymy też „Ból i blask”, autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa, „Parasite” nowy fi lm wizjonera Bong Joon-ho, zdobywcy Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes, a także „Midsommar. W biały dzień” nowy film Ariego Astera, jednego z najciekawszych młodych twórców, opowiadający, jak romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne oblicze.


 

 

 

 

 

 

 

 


Całość dopełnia film o malarzu Vincencie van Goghu („Van Gogh. U bram wieczności”), który przenosi się do niewielkiego miasteczka Arles w Prowansji, gdzie pracuje nad własnym stylem. Wszystkie filmy specjalnie wyselekcjonowane na XX Ostrowieckie Spotkania Filmowe zostaną poprzedzone wprowadzeniami.

Istnieje jeszcze możliwość rezerwacji dopołudniowych seansów dla grup szkolnych.

Repertuar Kina „Etiuda”

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *