Jasełka i świąteczny kiermasz w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym (zdjęcia)

Piękny występ artystyczny uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Św., mnóstwo oryginalnych rzeczy do kupienia na kiermaszu. Tak wyglądała świąteczna uroczystość, która miała miejsce 10 grudnia w sali ODK przy ul. Wspólnej.

Trzygodzinna impreza zgromadziła w sali nie tylko dzieci, rodziców, dziadków, ale także wielu zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od występu naszych wychowanków, którzy wykazali się swoimi zdolnościami aktorskimi prezentując tradycyjne jasełka, które pozwoliły wszystkim uczestnikom poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Biorący udział w spotkaniu wysłuchali także kolęd w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Św. oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Wojnowic. Potem na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Pajacyk”, które wykonały układ choreograficzny do piosenki „Jingle Bells”. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, których występy mogliśmy podziwiać w tym szczególnym dniu oraz wszystkim przybyłym gościom.

W trakcie uroczystości odbywał się kiermasz stroików i ozdób choinkowych, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Niebieski Jeżyk”. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta mogli zakupić oryginalne ozdoby, które własnoręcznie wykonali uczniowie, rodzice i nauczyciele SOSW. Podczas tworzenia stroików i ozdób, nasi uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, dokładnością i dużym zaangażowaniem w tworzenie prac. Mogli również rozwijać i doskonalić swoje umiejętności manualne, co jest niezwykle istotne u dzieci niepełnosprawnych. Stroiki i ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby naszych uczniów. Podczas kiermaszu można było również posmakować świątecznych wypieków, które przygotowała klasa gastronomiczna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *