Elektryczne radiowozy

Cztery elektryczne pojazdy marki Nissan Leaf II będą wykorzystywane w służbie patrolowej przez policjantów pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a także Komend Powiatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Starachowicach. Zakup czterech elektrycznych radiowozów oraz montaż trzech stacji szybkiego ładowania został współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

-Te nowoczesne radiowozy posiadają wyłącznie napęd elektryczny, a 150 konny silnik pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km w 7,5 sekundy i rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 140 km/h ?mówi nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Auto przy pełnym naładowaniu może przejechać blisko 300 kilometrów. Dodatkowo w każdej z jednostek, do której trafiły elektryczne radiowozy, zostały zamontowane wallboxy, czyli stacje ładowania trójfazowego. Dzięki nim wystarczy 2 godziny, aby częściowo naładować i wyjechać autem z garażu. Natomiast naładowanie do pełna trwa ok. 7 h.

Gdyby wydarzyła się jakaś niespodziewana sytuacja, samochód można naładować ze zwykłego gniazdka. Ważną informacją jest również to, iż koszt przejazdu 100 kilometrów szacowany jest na ok. 10 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *