Od lat razem

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego trzy pary uroczyście obchodziły wieloletnie pożycie małżeńskie.
Państwo Teodozja i Józef Gotowieccy świętowali diamentowe gody, Krystyna i Andrzej Antoniakowie oraz Alicja i Ryszard Partykowie celebrowali złote gody. Szanowni Jubilaci z rąk prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i kierownika USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Beaty Dudy odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych, łez wzruszeń oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.
Państwo Teodozja i Józef Gotowieccy poznali się wiosną 1959 r., kiedy to jubilat trenujący wówczas boks przyjechał z Koszalina do naszego miasta na zaproszenie klubu sportowego KSZO. Młodzi na ślubnym kobiercu stanęli w grudniu 1959 r. Józef swą karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Teodozja wychowywała dzieci, a kiedy zaczęły chodzić do szkoły, podjęła pracę w Rejonowej Dyrekcji Inwestycji Miejskich, następnie w Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w dziale księgowości. Państwo Gotowieccy mają dwóch synów: Sławomira i Eligiusza. Są szczęśliwymi dziadkami dwóch wnuków: Pawła i Adriana.
Państwo Andrzeja i Krystynę Antoniaków połączył w 1967 r. obóz młodzieżowy w Wilkasach na Mazurach. Pobrali się latem 1969 r. w Węgrowie, skąd pochodziła Krystyna. Jubilat pracował w ostrowieckiej hucie, na starym i nowym zakładzie. Jubilatka swą karierę zawodową związała z PSS ?Społem?. Państwo Antoniakowie mają córkę Dorotę.
Państwo Alicja i Ryszard Partykowie są rodowitymi ostrowczanami. Para poznała się w lutym 1968 roku na zabawie tanecznej w Zakładowym Domu Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na ślubnym kobiercu stanęli latem 1969 r. Jubilat przepracował trzydzieści cztery lata w ostrowieckiej hucie, jubilatka swą trzydziestosześcioletnią karierę zawodową związała z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym. Państwo Partykowie mają dwoje dzieci: córkę Donatę i syna Szymona. Są szczęśliwymi dziadkami pięciorga wnucząt: Natalii, Agnieszki, Adrianny, Mai i Grzegorza oraz pradziadkami dwojga prawnucząt: Liliany i Alana.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *