Grad medali taekwondoków OSTO

W rozgrywanych w ostrowieckiej hali zawodach wzięło udział 220 zawodników z 13 klubów z Polski, Białorusi i Słowacji, w tym 42 zawodników organizatora turnieju OSTO.
Wywalczyli oni łącznie 48 medali: 12 złotych, 19 srebrnych i 17 brązowych. Młodzicy i kadeci rywalizowali w kyorugi, dzieci 8-9 lat w dwuboju sprawnościowym i mini kyorugi, a najmłodsi 5-7 lat w trzech konkurencjach sprawnościowych sprawdzających szybkość, skoczność i technikę.

W konkurencji walki sportowej kyorugi młodzików i kadetów zawodnicy OSTO wywalczyli 14 medali i III miejsce drużynowo.
Złote medale wywalczyli: Julia Skrzypczyk kadet+59 kg i Patryk Gorycki kadet -41 kg.
Po srebrne medale sięgnęli: Kacper Kaczmarzyk młodzik -40 kg; Natalia Mortka młodzik -40 kg; Antoni Świercz kadet -33 kg; Armando Malesza kadet -41 kg; Chojnacki Mateusz kadet +65 kg.
Brązowe medale zdobyli: Marina Dudek młodzik ? 30 kg; Adam Pater kadet -41kg; Miłosz Walczak kadet ? 41 kg; Jakub Fulara kadet – 53 kg; Emilia Jedynak kadet -51 kg; Aleksandra Ćwikła kadet-55 kg; Dominik Czaja kadet -33 kg.
Piąte miejsca zajęli: Weronika Chojnacka, Oliwia Chojnacka, Jakub Cemerys.
W turnieju sprawnościowym i walk dzieci zawodnicy OSTO wywalczyli 34 medale i zajęli I miejsce w klasyfi kacji drużynowej.
W walkach dzieci 8-9 lat złoty medal wywalczył Borys Matysiak, srebrne zdobyli: Olaf Maj ? Wesołowski, Stanisław Kałuża, a brązowe: Amelia Mortka, Maja Wysocka, Miłosz Ziółek.
W konkurencjach sprawnościowych po trzy złote medale sięgnęła Amelia Sokół, po dwa srebrne i brązowy Małgorzata Kaczmarzyk, po złoty i srebrny Zuzanna Chudak, po srebrny Zofia Saleta i Blanka Morawska, po dwa srebrne Jan Słoczyński, po srebrny i brązowy Wiktor Mazur, po złoty i brązowy Kornel Gajewski, po dwa złote i srebrny Kacper Wiącek, po srebrny i brązowy Kacper Kwiatek, po złoty i srebrny Szymon Czechowski, a po brązowe Julian Kosno i Aleksander Wiśniowski, zaś po srebrny Jerzy Urlich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.