Wioletta Walerowicz: -?To był udany rok. Jesteśmy sportową rodziną nie tylko od święta??

-Ten rok był dla Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego niezwykle pracowity i jednocześnie niezwykle udany pod względem sportowym i organizacyjnym ? mówi prezes i trener klubu, Wioletta Walerowicz, z którą rozmawiam podczas rozgrywanej w ostrowieckiej hali Świętokrzyskiej Olimpiady Taekwondo. ?W klubie zwiększyła nam się liczba trenujących zawodników i zorganizowaliśmy z powodzeniem cztery, duże imprezy sportowe, w tym finały mistrzostw Polski i międzynarodowe turnieje. W klasyfikacji sportu młodzieżowego zdobyliśmy 67 pkt. podwajając w stosunku do roku ubiegłego ten dorobek. Mamy czterech medalistów mistrzostw Polski, wywalczyliśmy punktowane miejsca na młodzieżowych mistrzostwach kraju. Do tego organizujemy jeszcze sporo imprez rekreacyjnych i pokazujemy się w ten sposób na terenie miasta, województwa i Polski. Cieszę się, że współpraca z trenerami i rodzicami układa się świetnie. Jesteśmy nie tylko teraz, w okresie świąt, rodziną OSTO. Jesteśmy nią każdego dnia?
-Organizowana przez OSTO już po raz czwarty Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo co roku zamyka pewien etap w życiu klubu?
-Organizowana jest tuż przed świętami i nic dziwnego, że ma taki bardziej charakter rekreacyjny i przyzwyczajający dzieci do rywalizacji sportowej, bo dla wielu zawodników to dopiero pierwsze kroki w tym sporcie, a mimo to na starcie stanęło 200 zawodników, w tym z Białorusi i Słowacji. Najmłodszy uczestnik miał cztery, a najstarszy czternaście lat w kategorii kadetów. Wszyscy się świetnie bawili.
-Wielu sportowców w tym wieku, tak jak chociażby nasza mistrzyni Polski kadetek Julka Skrzypczyk, marzy o karierze olimpijskiej. Możliwe jest, abyśmy w Ostrowcu wychowali przyszłego olimpijczyka lub olimpijkę?
-Dopóki starczy sił, będziemy do tego dążyć, choć tak małym ośrodkom jak nasze miasto jest trudniej to osiągnąć, bo ludzie uciekają na studia. Zawsze to jednak macierzysty klub będzie świadczył o jakości wyszkolenia przyszłego olimpijczyka. Wzorem dla Julki może być Aleksandra Kowalczyk, która już wiadomo, że wystartuje na igrzyskach w Tokio.
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *