Ranking sportu młodzieżowego. KSZO w setce najlepszych klubów w Polsce!

Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie opracował wyniki rywalizacji klubowej w sporcie młodzieżowym za 2019 rok.
Zespół ten nadzoruje w formie raportów przebieg szkolenia sportowego zawodników w młodzieżowych kategoriach szkolonych przez polskie związki sportowe w ramach realizacji wielu programów oraz współpracuje z Departamentem Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki w procesie transformacji systemu sportu młodzieżowego w Polsce, dostarcza niezbędne dane i informacje do podejmowania decyzji dotyczących przyszłego kształtu systemu sportu młodzieżowego, funkcjonującego w ramach dyscyplin olimpijskich.
KSZO NA 87 MIEJSCU W KRAJU ? BOKS I PIŁKA WODNA Z NAJWIĘKSZYM DOROBKIEM PUNKTOWYM
Rywalizację w sporcie młodzieżowym w kraju wygrał AZS AWF Katowice (1720,80 pkt.) przed AZS Poznań (1558,82 pkt.) i Śląskiem Wrocław (1535,73 pkt.). W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze takie kluby, jak AZS AWF Warszawa, AZS AWF Poznań, AZS UMCS Lublin, G-8 Bielany Warszawa, Juvenia Białystok, AZS AWFiS Gdańsk i AZS AWF Wrocław. Gołym okiem widać, że o sile polskiego sportu młodzieżowego decydują więc kluby akademickie.
KSZO na 3956 sklasyfikowanych klubów uplasował się na 87 miejscu z dorobkiem 248,26 pkt. 23 pkt. wywalczyli młodzieżowcy, 79,87 pkt. juniorzy młodsi, 96,39 pkt. juniorzy i 49 pkt. młodzicy. Jeśli chodzi o dyscypliny sportowe, to ich udział w dorobku KSZO przedstawia się następująco:
*boks ? 108 pkt. (49 pkt. młodzieżowców, 26 pkt. juniorów młodszych, 31 pkt. juniorów i 2 pkt. młodzików)
*piłka wodna ? 99,01 pkt. (55,39 pkt. juniorów młodszych, 34,62 pkt. juniorów i 9 pkt. młodzików)
*pływanie ? 29,25 pkt. (15 pkt. juniorów młodszych i 14,25 pkt. juniorów)
*piłka ręczna ? 12 pkt. młodzików
Wychodzi na to, że najstarsze dyscypliny sportowe w Ostrowcu, a więc boks i piłka wodna przysparzają dla naszego miasta najwięcej medali i punktów do klasyfikacji.
KSZO NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE
Dorobek 248,26 pkt. spowodował, że wielosekcyjny KSZO w rywalizacji sportu młodzieżowego uplasował się po raz kolejny na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim. Wyprzedził VIVE Kielce ? 175,39 pkt., Koronę Kielce ? 159,17 pkt., Orlicz Suchedniów ? 101,5 pkt., Salos Cortile Kielce ? 92,16 pkt. Okazało się też, że pięściarze KSZO w klasyfikacji bokserskiej pokusili się o największy dorobek punktowy. Ze 108 pkt. wyprzedzają w województwie m.in. Rushha Kielce (92 pkt..) i SKB Skarżysko ?Kamienna (20 pkt.).
OSTO DRUGĄ SPORTOWĄ SIŁĄ W OSTROWCU
Świetnie w ogólnopolskim rankingu sportu młodzieżowego wypadli zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego. Z dorobkiem 67 pkt. (19 pkt. młodzieżowców, 37 pkt. juniorów młodszych, 11 pkt. młodzików) uplasowali się na 612 miejscu w Polsce i na 11 miejscu w województwie świętokrzyskim. Także w województwie zdobyli najwięcej punktów, wyprzedzając starachowickiego Dragona (4 pkt.). Po KSZO więc OSTO możemy uznać za drugą, sportową siłę naszego miasta.
JAK WYPADŁY POZOSTAŁE KLUBY?
W klasyfikacji klubowej, obejmującej rywalizację w sporcie młodzieżowym, punktowały także inne nasze kluby. I tak, siatkarski KSZO (we współpracy z SMS) z 12 pkt. wywalczonymi przez juniorki młodsze uplasował się na 2257 miejscu w kraju. 2565 miejsce zajął lekkoatletyczny UKS ?Czwórka? (8 pkt.), na 2609 miejscu szachowy Debiut (8 pkt.), na 2916 miejscu piłkarski KSZO 1929 (5 pkt.), na 3292 szachowy Hetman (3 pkt.) i na 3374 miejscu prowadzący szkolenie w podnoszeniu ciężarów Gryf Kunów (3 pkt.).
Wzorem lat ubiegłych Instytut Sportu do końca 2019 roku nie zdążył z ujawnieniem rankingu gmin i powiatów. Zwłaszcza ranking gmin był najbardziej miarodajnym i uwzględniającym poziom sportowy zawodników różnych dyscyplin w wieku do 23 lat. Opublikujemy jego dane niezwłocznie po ich ogłoszeniu.

Print Friendly, PDF & Email

6 thoughts on “Ranking sportu młodzieżowego. KSZO w setce najlepszych klubów w Polsce!

 • 31/12/2019 at 09:01
  Permalink

  Wow jestesmy lepsi od kielc, a gdzie gra vive? A gdzie gra korona?

  Reply
 • 31/12/2019 at 11:19
  Permalink

  No I co dalej????Ta młodzież wyjeżdża do dużych miast I tam sie cieszą. Samą hutą tego tego nie obgonimy…..

  Reply
 • 31/12/2019 at 13:09
  Permalink

  komu potrzebna i kogo cieszy taka propaganda sukcesu ?? jak na ironię straciliśmy ekstraklasę żeńskiej siatkówki,czwartoligowi futboliści muszą walczyć o utrzymanie się w tej klasie rozgrywek,szczypiorniści co i raz dostają bolesne manto w swojej lidze a taekwondo to przecież bardzo egzotyczna dyscyplina i raczej rekreacyjna niż wyczynowa – nawet zawodnicy z pięknej pływalni Rawszczyzna tylko krótkoterminowo reprezentują Ostrowiec zanim wyjadą do klubów z prawdziwego zdarzenia
  przechwałki zawarte w tytule artykułu to łabędzi śpiew czy jak kto woli śmiech przez łzy

  Reply
  • 01/01/2020 at 13:15
   Permalink

   Masz racje. Mieszkam zagranica I wpadam tylko w wakacje. Z roku na rok to miasto coraz bardziej przypomina Titanica a gazeta ostrowiecka jest tą orkiestrą ,która gra do końca.

   Reply
 • 31/12/2019 at 14:04
  Permalink

  Ekstraklasa siatkówki, czwartoligowi piłkarze i szczypiorniści co dostają bolesne manto to akurat nie sport młodzieżowy. Choć masz rację w kwestii sportu profesjonalnego lub jak kto woli półprofesjonalnego, to szkoda, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a jeśli tak, to o sporcie też nic nie wiesz.

  Reply
  • 31/12/2019 at 17:09
   Permalink

   Myślę, że ktoś przeczytał mimo wszystko że zrozumieniem. Sport młodzieżowy? Chyba każdy czytający właśnie ze zrozumieniem właśnie widzi jak to wygląda. Sms jeśli chodzi o siatkówkę funkcjonuje od paru lat, może już nawet 10 lub naście. Ile było wychowanek w drużynie? Żadnej. Lub prawie żadnej. Czy ktoś rozliczyl kogoś z tego dziadostwa. Co mają wspólnego niby trenerzy z sms z siatkówka na szczeblu nawet polprofesjonalnym? Nic. Oprócz p. Iwony. Tak, oczywiście, dokumenty posiadają. I na tym koniec. Ludzie, gdzie jakiś koordynator, nadzór, czy przede wszystkim wyniki. Trener waterpolo przynajmniej jest trenerem kadry, wiem sport niszowy, ale przynajmniej waterpolo nawet w Polsce odzylo. Sport młodzieżowy naprawdę kuleje. Boks? Jacy trenerzy? Jedyny mistrz Polski p. Tomasz mialkowski trenuje gdzie? A kto trenuje młodzież? Surowiec? Starsi kibice pamiętają jak wychodził do ringu. Technik? Żal dupe ściska

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *