Ranking sportu młodzieżowego. KSZO w setce najlepszych klubów w Polsce!

Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie opracował wyniki rywalizacji klubowej w sporcie młodzieżowym za 2019 rok.
Zespół ten nadzoruje w formie raportów przebieg szkolenia sportowego zawodników w młodzieżowych kategoriach szkolonych przez polskie związki sportowe w ramach realizacji wielu programów oraz współpracuje z Departamentem Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki w procesie transformacji systemu sportu młodzieżowego w Polsce, dostarcza niezbędne dane i informacje do podejmowania decyzji dotyczących przyszłego kształtu systemu sportu młodzieżowego, funkcjonującego w ramach dyscyplin olimpijskich.
KSZO NA 87 MIEJSCU W KRAJU – BOKS I PIŁKA WODNA Z NAJWIĘKSZYM DOROBKIEM PUNKTOWYM
Rywalizację w sporcie młodzieżowym w kraju wygrał AZS AWF Katowice (1720,80 pkt.) przed AZS Poznań (1558,82 pkt.) i Śląskiem Wrocław (1535,73 pkt.). W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze takie kluby, jak AZS AWF Warszawa, AZS AWF Poznań, AZS UMCS Lublin, G-8 Bielany Warszawa, Juvenia Białystok, AZS AWFiS Gdańsk i AZS AWF Wrocław. Gołym okiem widać, że o sile polskiego sportu młodzieżowego decydują więc kluby akademickie.
KSZO na 3956 sklasyfikowanych klubów uplasował się na 87 miejscu z dorobkiem 248,26 pkt. 23 pkt. wywalczyli młodzieżowcy, 79,87 pkt. juniorzy młodsi, 96,39 pkt. juniorzy i 49 pkt. młodzicy. Jeśli chodzi o dyscypliny sportowe, to ich udział w dorobku KSZO przedstawia się następująco:
*boks – 108 pkt. (49 pkt. młodzieżowców, 26 pkt. juniorów młodszych, 31 pkt. juniorów i 2 pkt. młodzików)
*piłka wodna – 99,01 pkt. (55,39 pkt. juniorów młodszych, 34,62 pkt. juniorów i 9 pkt. młodzików)
*pływanie – 29,25 pkt. (15 pkt. juniorów młodszych i 14,25 pkt. juniorów)
*piłka ręczna – 12 pkt. młodzików
Wychodzi na to, że najstarsze dyscypliny sportowe w Ostrowcu, a więc boks i piłka wodna przysparzają dla naszego miasta najwięcej medali i punktów do klasyfikacji.
KSZO NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE
Dorobek 248,26 pkt. spowodował, że wielosekcyjny KSZO w rywalizacji sportu młodzieżowego uplasował się po raz kolejny na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim. Wyprzedził VIVE Kielce – 175,39 pkt., Koronę Kielce – 159,17 pkt., Orlicz Suchedniów – 101,5 pkt., Salos Cortile Kielce – 92,16 pkt. Okazało się też, że pięściarze KSZO w klasyfikacji bokserskiej pokusili się o największy dorobek punktowy. Ze 108 pkt. wyprzedzają w województwie m.in. Rushha Kielce (92 pkt..) i SKB Skarżysko –Kamienna (20 pkt.).
OSTO DRUGĄ SPORTOWĄ SIŁĄ W OSTROWCU
Świetnie w ogólnopolskim rankingu sportu młodzieżowego wypadli zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego. Z dorobkiem 67 pkt. (19 pkt. młodzieżowców, 37 pkt. juniorów młodszych, 11 pkt. młodzików) uplasowali się na 612 miejscu w Polsce i na 11 miejscu w województwie świętokrzyskim. Także w województwie zdobyli najwięcej punktów, wyprzedzając starachowickiego Dragona (4 pkt.). Po KSZO więc OSTO możemy uznać za drugą, sportową siłę naszego miasta.
JAK WYPADŁY POZOSTAŁE KLUBY?
W klasyfikacji klubowej, obejmującej rywalizację w sporcie młodzieżowym, punktowały także inne nasze kluby. I tak, siatkarski KSZO (we współpracy z SMS) z 12 pkt. wywalczonymi przez juniorki młodsze uplasował się na 2257 miejscu w kraju. 2565 miejsce zajął lekkoatletyczny UKS „Czwórka” (8 pkt.), na 2609 miejscu szachowy Debiut (8 pkt.), na 2916 miejscu piłkarski KSZO 1929 (5 pkt.), na 3292 szachowy Hetman (3 pkt.) i na 3374 miejscu prowadzący szkolenie w podnoszeniu ciężarów Gryf Kunów (3 pkt.).
Wzorem lat ubiegłych Instytut Sportu do końca 2019 roku nie zdążył z ujawnieniem rankingu gmin i powiatów. Zwłaszcza ranking gmin był najbardziej miarodajnym i uwzględniającym poziom sportowy zawodników różnych dyscyplin w wieku do 23 lat. Opublikujemy jego dane niezwłocznie po ich ogłoszeniu.

Print Friendly, PDF & Email

6 thoughts on “Ranking sportu młodzieżowego. KSZO w setce najlepszych klubów w Polsce!

 • 31 grudnia 2019 at 09:01
  Permalink

  Wow jestesmy lepsi od kielc, a gdzie gra vive? A gdzie gra korona?

  Reply
 • 31 grudnia 2019 at 11:19
  Permalink

  No I co dalej????Ta młodzież wyjeżdża do dużych miast I tam sie cieszą. Samą hutą tego tego nie obgonimy…..

  Reply
 • 31 grudnia 2019 at 13:09
  Permalink

  komu potrzebna i kogo cieszy taka propaganda sukcesu ?? jak na ironię straciliśmy ekstraklasę żeńskiej siatkówki,czwartoligowi futboliści muszą walczyć o utrzymanie się w tej klasie rozgrywek,szczypiorniści co i raz dostają bolesne manto w swojej lidze a taekwondo to przecież bardzo egzotyczna dyscyplina i raczej rekreacyjna niż wyczynowa – nawet zawodnicy z pięknej pływalni Rawszczyzna tylko krótkoterminowo reprezentują Ostrowiec zanim wyjadą do klubów z prawdziwego zdarzenia
  przechwałki zawarte w tytule artykułu to łabędzi śpiew czy jak kto woli śmiech przez łzy

  Reply
  • 1 stycznia 2020 at 13:15
   Permalink

   Masz racje. Mieszkam zagranica I wpadam tylko w wakacje. Z roku na rok to miasto coraz bardziej przypomina Titanica a gazeta ostrowiecka jest tą orkiestrą ,która gra do końca.

   Reply
 • 31 grudnia 2019 at 14:04
  Permalink

  Ekstraklasa siatkówki, czwartoligowi piłkarze i szczypiorniści co dostają bolesne manto to akurat nie sport młodzieżowy. Choć masz rację w kwestii sportu profesjonalnego lub jak kto woli półprofesjonalnego, to szkoda, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a jeśli tak, to o sporcie też nic nie wiesz.

  Reply
  • 31 grudnia 2019 at 17:09
   Permalink

   Myślę, że ktoś przeczytał mimo wszystko że zrozumieniem. Sport młodzieżowy? Chyba każdy czytający właśnie ze zrozumieniem właśnie widzi jak to wygląda. Sms jeśli chodzi o siatkówkę funkcjonuje od paru lat, może już nawet 10 lub naście. Ile było wychowanek w drużynie? Żadnej. Lub prawie żadnej. Czy ktoś rozliczyl kogoś z tego dziadostwa. Co mają wspólnego niby trenerzy z sms z siatkówka na szczeblu nawet polprofesjonalnym? Nic. Oprócz p. Iwony. Tak, oczywiście, dokumenty posiadają. I na tym koniec. Ludzie, gdzie jakiś koordynator, nadzór, czy przede wszystkim wyniki. Trener waterpolo przynajmniej jest trenerem kadry, wiem sport niszowy, ale przynajmniej waterpolo nawet w Polsce odzylo. Sport młodzieżowy naprawdę kuleje. Boks? Jacy trenerzy? Jedyny mistrz Polski p. Tomasz mialkowski trenuje gdzie? A kto trenuje młodzież? Surowiec? Starsi kibice pamiętają jak wychodził do ringu. Technik? Żal dupe ściska

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *