Kolejne oszustwo, tym razem ?na Rosjanki?

Internetowi oszuści bezlitośnie atakują panów – użytkowników portali społecznościowych, próbując wyłudzić od nich środki finansowe.

-Kobiety -oszustki przedstawiają się jako obywatelki np. Federacji Rosyjskiej. Korespondują poprzez portale randkowe, czy też serwisy matrymonialne, z nieświadomymi zagrożenia mężczyznami. Zaprzyjaźniają się z nimi, wzbudzają ich zaufanie, a następnie pod pretekstem chęci przyjazdu do Polski, wymyślają różne historie, z których wynika, że aby doszło do spotkania, panowie muszą wesprzeć je finansowo ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pieniądze miałyby być przeznaczone m.in. na wyrobienie paszportu lub też podróż do Polski. Zmanipulowani mężczyźni w przekonaniu o łączącym ich uczuciu z internetowymi amantkami wykonują bezmyślnie ich polecenia i wpłacają na konto bankowe kwoty od 500 do 5.000 dolarów.

Policjanci ostrzegają: pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa. Sprawcy najczęściej posiadają wiele fałszywych kont, a także profili, na których pokazują swoje nieprawdziwe zdjęcia.  Wszystko po to, by uśpić czujność ofiary i w ten sposób wyłudzić pieniądze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *