Ulica Kopernika będzie jednokierunkową?

Wszystko wskazuje na to, że ulica Kopernika w Ostrowcu świętokrzyskim na odcinku od skrzyżowania z ulicą Iłżecką do ulicy Wspólnej będzie jednokierunkową.
Ma to poprawić komunikacyjny chaos, na który skarżą się mieszkańcy. Radni – Mariusz Łata oraz Aron Pietruszka – złożyli w tej sprawie interpelacje. Popularne przychodnie, centra rehabilitacyjne, czy wreszcie Galeria Nowy Świat wraz z marketem Biedronka spowodowały, że zainteresowanie zmechanizowanych ostrowczan tą częścią miasta zdecydowanie wzrosła. Brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych doprowadził do tego, że samochody są parkowane na ulicy, uniemożliwiając innym przejazd.


– Problem znamy od dłuższego czasu, mamy wiele interwencji w tej sprawie – mówi Dominik Kowalski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. Wprowadzenie jednego kierunku ruchu ułatwi mieszkańcom poruszanie się oraz parkowanie. W takiej sytuacji zostałyby zdjęte znaki zakazujące parkowania w niektórych miejscach i cała długość ulic po jednej stronie byłaby dostępna, tak jak to jest na innych ulicach jednokierunkowych.
Naczelnik dodaje, że podobne rozwiązania wprowadzane są w wielu miastach, szczególnie w centrach, gdzie ruch samochodowy jest duży, a ulice wąskie. Nakaz jazdy w jednym kierunku dotyczyłby odcinka mniej więcej 500 metrów.
-Zgłaszając interpelację dotyczącą ruchu na ulicach Kopernika i Wspólnej, kierowałem się spotkaniami z mieszkańcami, którzy zarówno korzystają z tych ulic załatwiając swoje sprawy, jak i dojeżdżając do domów – mówi Mariusz Łata. – Potrzeba stworzenia nowych miejsc parkingowych jest oczywiście niepowtarzalna, ale doskonale wszyscy wiemy, że miejsc i możliwości ich tworzenia zaczyna brakować. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być ograniczenie ruchu do jednego kierunku.
– Samochody zaparkowane z tym odcinku utrudniają ruch innym – napisał w swej interpelacji Aron Pietruszka, który zaproponował m.in. montaż słupków i ustawienie znaków zatrzymywania i postoju przy posesji Kopernika 28.
Wkrótce powinniśmy poznać docelowe rozwiązanie, bowiem problem już trafi na posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *