Dwa zwycięstwa waterpolistów KSZO na dobry początek 2020 roku

Z naszych drużyn waterpolowych najwcześniej w nowym roku zagrali juniorzy. W miniony weekend w Szczecinie zmierzyli się w drugiej rundzie eliminacyjnej grupy B z gospodarzami, czyli Arkonią oraz UKS Neptun Łódź. Ostrowczanie po turnieju w Ostrowcu prowadzili w grupie po wygranych z Arkonią 27:5 i Neptunem 15:12. Mimo, iż w Szczecinie zagrali bez jednego ze swych asów, czyli Maksymiliana Krakowiaka, to przewagę tę jeszcze powiększyli, gdyż w mieście Gryfa również zanotowali dwa zwycięstwa.

Oto wyniki rywalizacji w Szczecinie i tabela grupy B:

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  – UKS Neptun Łódź 15:10 (2:2, 5:3, 3:3, 5:2)

*Arkonia Szczecin – UKS Neptun Łódź 8:19 (0:4, 2:6, 4:2, 2:7)

*Arkonia Szczecin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6:17 (2:3, 0:6, 3:3, 1:5)

1.KSZO Ostrowiec                         12:0                 74-33

2.UKS Neptun Łódź                       6:6                   59-43

3.Arkonia Szczecin                         0:12                 24-81

KSZO zagrał w składzie: Jan Skaliński, Jakub Szwagierczak ? Aleksander Ozga, Kacper Nadbrzuchowski, Wiktor Staniszewski, Maksymilian Walesic, Sebastian Bartosik, Filip Rasiński, Daniel Idzikowski, Brajan Nochelski, Kewin Soboń. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.

KSZO do następnego etapu rozgrywek o mistrzostwo Polski juniorów, który rozpocznie się 8 i 9 lutego na Pływalni Rawszczyzna lub w Gliwicach, awansował wraz z ekipą z Łodzi. Oczywiście, rywali podopiecznych trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego poznamy po zakończonej rywalizacji w grupie A, w której na razie prowadzi Alfa Gorzów przed Pałacem Młodzieży Warszawa, ŁSTW Łódź i WTS Bytom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *