Hala firmy Izoterm już rośnie

Mimo, że wkroczyliśmy w zimowy czas, trwa ruch w kompleksie inwestycyjnym przy ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Tu już firma ?IZOTERM? Mariusz Wałek Sp. J. rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego.
Przedmiotem inwestycji jest budowa zakładu produkcyjnego w postaci prefabrykowanego budynku stalowego o powierzchni ok. 6.500 m kw. wraz z zapleczem biurowym i socjalnym oraz wszystkimi zawartymi w projekcie instalacjami, a także drogami i placami.
Warto wiedzieć, że przedsięwzięcie, polegające na budowie hali produkcyjno – magazynowej, realizowane jest w ramach projektu pt. ?Wdrożenie innowacyjnego produktu o unikatowych właściwościach chemicznych?, finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014 -2020, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie. Postępowanie prowadzone jest z kolei zgodnie z zasadą konkurencyjności, uregulowaną w ,,Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014 -2020?.
– W 2016 r. wspólnie z państwem podjęliśmy odważną decyzję o zakupie kilkudziesięciu hektarów pod inwestycje dla przemysłu- mówił podczas sesji budżetowej prezydent Jarosław Górczyński. Dziś możemy już obserwować realne efekty. Przygotowywane przez nas tereny inwestycyjne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, a chciałbym podkreślić, że ich atrakcyjność inwestycyjna jeszcze wzrośnie. Powstają drogi wewnętrzne oraz łącznik do ul. Bałtowskiej.
Kompleks inwestycyjny jest już uzbrojony w sieć wodociągową i kanalizacyjną. Trwa również budowa sieci gazowej. Mocno zaawansowana, wręcz na ukończeniu jest budowa pierwszego zakładu produkcyjnego w tym kompleksie, drugi inwestor również rozpoczął budowę swojego naszpikowanego nowoczesnymi technologiami zakładu, którego uruchomienie planuje się w 2020 r. Trzeci inwestor aktualnie projektuje swoją, również budowaną od podstaw, halę produkcyjną.
Przypomnijmy, że firma ?IZOTERM? nabyła działkę o powierzchni ponad 2 hektarów, aby wznieść fabrykę do produkcji maszyn i urządzeń do wytwarzania styropianu. Jest ona znana na rynku od 1993 r., jako jeden z wiodących producentów płyt styropianowych. W zakładzie od samego początku stosuje się nowoczesne technologie przetwórstwa polistyrenu do spienienia, a najwyższą jakość uzyskuje się dzięki systematycznej modernizacji i wymianie maszyn i urządzeń.
– Mamy za sobą ponad 25-letnie doświadczenie, które zostało docenione zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą-mówił dyrektor handlowy firmy ?IZOTERM?, Adam Zajas. Nasze maszyny do produkcji styropianu są znane w Słowacji, Węgrzech, Czechach, Niemczech, a także Bułgarii, Rumunii czy Kazachstanie. W nowym zakładzie chcemy skupić się na produkcji takich właśnie linii produkcyjnych, opartych o własne patenty. Liczymy, że to przedsięwzięcie da nam możliwość jeszcze większej ekspansji, szczególnie na rynki wschodnie.
Wiadomo już, że roboty budowlane, w tym konstrukcję hali produkcyjno ? magazynowej wzniesie LLENTAB Sp. z o.o., zaś roboty budowlane, w tym: wykonanie części socjalno-administracyjnej, dróg i placów, podłogi hali, wszystkich instalacji zrealizuje ?Dom z klasą? M.M. Othman Sp. J.
pas, jbo

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *