Pięściarski KSZO na szóstym miejscu w Polsce!

KSZO na 3956 sklasyfikowanych klubów uplasował się ostatecznie na 80 miejscu z dorobkiem 259,26 pkt. 23 pkt. wywalczyli młodzieżowcy, 90,87 pkt. juniorzy młodsi, 96,39 pkt. juniorzy i 49 pkt. młodzicy. Jeśli chodzi o dyscypliny sportowe, to największy udział w dorobku punktowym KSZO miał boks. Pięściarze zdobyli bowiem 108 pkt. (49 pkt. młodzieżowców, 26 pkt. juniorów młodszych, 31 pkt. juniorów i 2 pkt. młodzików) i uplasowali się w końcowej klasyfikacji klubów bokserskich w Polsce na wysokim, 6 miejscu!

2019 rok był więc kolejnym, w których ostrowiecki boks uplasował się w dziesiątce najlepszych klubów w kraju!

Pięściarze KSZO medale wywalczyli w różnych kategoriach wiekowych, co świadczy o ciągłości szkolenia. Brązowy medal w grupie młodzików zdobył Dawid Strzelecki. Mistrzowskie tytuły w grupie kadetów na rozgrywanej w Ostrowcu Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczyli Natalia Kaniewska i Dawid Brzeziński. W grupie juniorek po brąz sięgnęła Iga Klepacz. Z kolei w grupie młodzieżowców wicemistrzem Polski został Daniel Surowiec, a brązowym medalistą Albert Orzeł, który kolejny brąz do puli klubowej dorzucił w kategorii seniorów. Wielu naszych pięściarzy dotarło także do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Klasyfikacja najlepszych klubów pięściarskich w Polsce przedstawia się następująco: 1.Skorpion Szczecin ? 321 pkt.; 2.Olimp Szczecin ? 204 pkt.; 3.Korona Wałcz ? 135 pkt.; 4.Ziętek Team Kalisz ? 128 pkt.; 5.Boxing Sokółka ? 112 pkt.; 6.KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? 108 pkt.; 7.Zawisza Bydgoszcz ? 104 pkt.; 8.Radomiak Radom ? 97 pkt.; 9.SAKO Gdańsk ? 94 pkt.; 10.Rushh Kielce ? 92 pkt.