Rekordowy 2019 rok sportowców ?Black&White?

Zarząd ?BLACK & WHITE? podsumował działalność sportową w 2019 roku. Po szczegółowych analizach wszystkich zawodów, w których brali udział zawodnicy ostrowieckiego klubu okazało się, że w 34 imprezach rangi co najmniej ogólnopolskiej (w tym 19 międzynarodowej)  wywalczyli oni łącznie 167 medali (w tym 46 międzynarodowych) na łączną liczbę 326 startów indywidualnych (94 zagraniczne)!  Zdobyto 69 złotych, 62 srebrne i 36 brązowych ( w tym w zawodach międzynarodowych 25 złotych ? 13 srebrnych ? 8 brązowych)  ? to kolejny wysoki wyczyn w historii klubu, który w 2020 roku będzie obchodził swoją już dwudziestą piątą rocznicę powstania.

2019 rok przyniósł wiele znaczących wydarzeń. W annałach polskiego fitness i kulturystyki, a nie tylko naszego klubu, zapisały się dwie czołowe zawodniczki: Nikoletta Sularz (wellness fitness, trener Grzegorz Kępa) i Natalia Czajkowska (bikini fitness, trener Adrian Cyronek). Obie to obecnie najbardziej utytułowane zawodniczki Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Nikoletta dokonała niesamowitego wyczynu, którego wcześniej nikt przed nią nie osiągnął. Mianowicie wywalczyła wszystkie możliwe do zdobycia w 2019 tytuły mistrzowskie czyli osiągnęła dwa tzw ?hattricki?. Wygrała bowiem: Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Europy Juniorów, Mistrzostwa Świata Juniorów, Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Europy Seniorów oraz Mistrzostwa Świata Seniorów. Do tego dołożyła II miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata IFBB (najlepsze miejsce ze wszystkich Polaków). Miejsce pewnie byłoby wyższe, ale skromne środki finansowe klubu nie wystarczyły na udział w większej ilości zawodów liczonych do punktacji Pucharu Świata. Łącznie Nikola w roku 2019 zdobyła 16 medali w 15 imprezach (13 złotych ? 3 srebrne ? 1  IV miejsce). Warto dodać, że był to zaledwie drugi rok kariery zawodniczej Nikoletty, a jest obecnie jedną z najlepszych zawodniczek na świecie w wellness.

Natalia Czajkowska z kolei startowała tylko jesienią 2019 roku. Ale za to jak! Wzięła udział w 10 imprezach, zdobywając 16 medali ? wszystkie w kolorze złota. Wywalczyła, podobnie jak Nikoletta, podwójne Mistrzostwo Świata zarówno w kategorii juniorek jak i seniorek. Do tego dołożyła podwójne zwycięstwo na bardzo prestiżowych zawodach Arnold Classic Europe (również w kategorii juniorek i seniorek) oraz zwycięstwa w Pucharze Polski czy Mistrzostwach Polski Juniorów, a także zawodach rangi Pucharu Świata. Takiego dominat ora, jakim jest zaledwie 21-letnia zawodniczka ?BLACK & WHITE?  polski świat fitness jeszcze nie widział. Do zdobycia w 2020 roku pozostają jeszcze tytuły, których Natalia jeszcze nie ma na swym koncie: Mistrzostwo Polski Seniorek czy Mistrzostwa Europy Juniorek i Seniorek.

Na Mistrzostwach Europy Juniorów w Santa Susana (Hiszpania) bardzo dobrze spisali się nasi wychowankowie w fitness gimnastycznym: Emilia Pękala i Dominik Jewiak. Wywalczyli srebrne medale! Na tych samych zawodach brązowy medal w kulturystyce wywalczył Paweł Kowalski. Na Mistrzostwach Świata Dzieci w Fitness po raz pierwszy w historii ?BLACK & WHITE? na podium stanęła zawodniczka klubu Gabriela Klepacz, zdobywając brązowy medal MŚ.

W imprezach międzynarodowych rangi Mistrzostw Świata czy Europy w różnych kategoriach wiekowych zdobyto łącznie 12 medali (8-4-2). W pozostałych zawodach międzynarodowych  IFBB zawodnicy z Ostrowca wywalczyli 34 medale (17-9-6)

W imprezach o zasięgu krajowym organizowanych przez PZKFiTS wywalczono łącznie aż 121 medali, w tym 68 w zawodach rangi Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski. Wśród tych zdobyczy było 44 złotych medali (29 w MP i PP), 49 srebrnych (25 w MP i PP) i 28 brązowych (14 w MP i PP).

-Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim 108 zawodniczkom i zawodnikom, którzy w 2019 roku wystartowali i reprezentowali nasz klub oraz Ostrowiec Świętokrzyski na zawodach krajowych i międzynarodowych ? mówi prezes klubu i trener, Grzegorz Kępa. -Tak duża liczba medali nie jest dziełem przypadku, lecz naprawdę ciężkiej pracy na treningach siłowych i aerobowych oraz racjonalnie prowadzonej diety. Wielki sukces 167 medali w ciągu roku na zawodach co najmniej ogólnopolskich jest tym bardziej wartościowy, że w poszczególnych imprezach startuje coraz większa liczba sportowców, np. na Mistrzostwach Europy wzięło udział ponad 1000 zawodników, a na Mistrzostwach Polski blisko 400 osób. W klasyfikacji klubowej najważniejszych imprez w kraju rangi mistrzowskiej zajmowaliśmy miejsca wyłącznie na podium: trzy pierwsze miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów w Fitness, Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów, Pucharze Polski w Fitness i Kulturystyce; dwa drugie miejsca na Mistrzostwach Polski Dzieci i Juniorów Młodszych w Fitness oraz Pucharze Polski Dzieci i Młodzików w Fitness oraz 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kulturystyce. Można śmiało powiedzieć, że nasz klub ?BLACK & WHITE? jest obecnie najlepszym klubem fitness i kulturystyki w Polsce!

-Obecnie przygotowujemy się do obchodów 25-lecia działalności klubu dla mieszkańców Ostrowca (dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów). Rok 2020 będzie pełen niespodzianek dla osób trenujących w ?BLACK & WHITE?. Uwieńczeniem obchodów mają być Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Fitness i Kulturystyce do organizacji których zgłosiliśmy jako klub swój akces ? podsumowuje Grzegorz Kępa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *