Sukcesy logistyków THM

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, kształcący się na kierunku technik logistyk, od października 2019 r. walczą, jak co roku, o kolejne miejsca finałowe w organizowanych przez wyższe uczelnie zawodach.
Wiadomo już, że do zawodów centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, zakwalifikowały się aż 4 osoby z THM-u, a mianowicie czwartoklasiści: Klaudia Kosela i Jakub Ściegienny oraz Paweł Starachowski i Dawid Wójtowicz z klasy trzeciej.


W dniu 19 marca 2020 r. wezmą oni udział w poznańskim finale wraz z pozostałymi 55 uczniami szkół logistycznych z całej Polski.
Przypominamy, iż zwycięzcą zeszłorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej był Wiktor Zych – uczeń THM-u, który dziś kształci się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
W dniu 19 grudnia 2019 r. ogłoszono także wyniki konkursu logistycznego Liga Młodych Logistyków, organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Tu także uczniowie THM-u odznaczyli się szczególnie, znajdując się w finale konkursu. Paweł Starachowski, Dawid Wójtowicz oraz Aleksandra Kocjan wezmą udział w zawodach w dniu 27 marca 2020 r. w Katowicach. Kolejny sukces ostrowieckich logistyków to zakwalifikowanie się 26 uczniów do etapu okręgowego IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno -Logistycznej, który odbędzie się w marcu 2020 r.
Organizacja olimpiad i konkursów służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki oraz poszerzaniu nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie.
Finaliści będą rywalizować nie tylko o indeksy Wyższej Szkoły Logistyki, Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ale także o inne bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.
Uczniowie ZS Nr 3 to młodzież uzdolniona, wykazująca się dużym zaangażowaniem i postępami w nauce. Młodych pasjonatów nauki wspierają i inspirują nauczyciele THM-u. Na kierunku technik logistyk w rozwijaniu pasji uczniowskiej pomaga zgrany team nauczycieli: pani Katarzyna Pastuszka, pani Mariola Jabłońska oraz pani Monika Szczepańska -Gomuła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *