Jak kręcili, tak kręcą…

W dniu 8 stycznia 2019 r., w Maruszowie na drodze krajowej K74, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej renaulta. Podczas sprawdzenia stanu licznika okazało się, że w porównaniu do danych zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów jest niższy o blisko 130 tysięcy kilometrów. Kierujący, podczas rozmowy z policjantami oznajmił, iż auto nie jest jego własnością i nie potrafił wytłumaczyć skąd powstała taka różnica.

-W tym samym dniu, w Adamowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którego stan drogomierza nie zgadzał się o ponad 35 tys. km ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż ten, który wpisany został podczas badań na stacji kontroli.

Z kolei podczas kontroli pojazdu marki BMW w miejscowości Kobylany odczyt drogomierza w pojeździe i porównanie go z zapisem w bazie danych, wskazywał na to, że przebieg auta zmieniony został  o ponad 15 tys. kilometrów.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw z art. 306a KK (zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru) sprawami zajmować się będą policjanci Wydziału Kryminalnego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *