Sąd zdecydował. 32-latek z zarzutem zabójstwa kolegi

W dniu 10 stycznia 2020 r., Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zdecydował o tym, że 32-letni Łukasz J. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 49-letniego Piotra K.

-Tragiczne zdarzenie miało miejsce w dniu 7 stycznia 2020 r., ok. godz. 17, podczas libacji alkoholowej w jednym z domów na terenie gminy Waśniów. Zarzut w związku z przestępstwem określonym w art. 148 par. 1 Kodeksu karnego postawiliśmy tylko jednemu z uczestników libacji ? mówi prokurator rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim Cezary Skalmierski. Składając wyjaśnienia Łukasz J. przyznał się do popełnienia zbrodni zabójstwa. Ofiara poniosła śmierć od ciosu nożem w szyję.

32-latek został zatrzymany w dniu 7 stycznia 2020 r., ok. godz. 19. Prokurator nie ujawnia na tym etapie, jaki był motyw tego czynu.

Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, podała, że w krytycznym momencie doszło do nieporozumień między dwoma uczestnikami libacji. W trakcie awantury 32-latek ranił nożem w okolicę szyi swojego starszego kolegę. W wyniku poniesionych obrażeń 49-latek zmarł. W tracie czynności prowadzonych przez policjantów w związku z tym tragicznym zdarzeniem, funkcjonariusze zatrzymali 4 jego uczestników. Trzech mężczyzn w wieku od 29 do 32 lat oraz 26-letnią kobietę. Zarzut zabójstwa usłyszał 32-latek. Za dokonanie zabójstwa kodeks karny przewiduję karę od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *