250 tys. zł dla piłkarzy, 150 tys. zł dla szczypiornistów. Siatkówka bez środków z miasta

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski rozpisała przetargi na promocję miasta poprzez piłkę nożną i piłkę ręczną.

Jak się dowiedzieliśmy, piłkarski KSZO ma dostać 250 tys. zł, a sekcja piłki ręcznej KSZO 150 tys. zł. Oczywiście, są to kwoty brutto, od których kluby będą musiały odprowadzić podatek VAT. Kwoty te są takie same, jakie kluby otrzymały w ubiegłym roku.

W gronie klubów, które skorzystają z obecnej promocji Ostrowca poprzez sport nie ma siatkarskiego KSZO. Być może siatkówka otrzyma środki po dołączeniu do sprawozdania finansowania spółki opinii biegłego rewidenta.

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie miasta na realizację zadań gminy w zakresie upowszechniania kultury fizycznej zagwarantowano kwotę 1,016 mln zł. Po przeprowadzonych obecnie przetargach z rocznej kwoty na promocję miasta w kwocie 1,5 mln zł  wydatkowanych zostanie 400 tys. zł w formie promocji poprzez sport.

Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “250 tys. zł dla piłkarzy, 150 tys. zł dla szczypiornistów. Siatkówka bez środków z miasta

 • 15/01/2020 at 09:11
  Permalink

  Ostrowieccy kibice siatkowki podziekuja prezydentowi za opieszalosc , oj podziekuja!

  Reply
  • 15/01/2020 at 18:45
   Permalink

   To jak w ciągu ostatnich dwóch lat rozłożono drużynę siatkówki kobiet to mistrzostwo świata nieudolności nie tylko prezesa klubu ale także całego zarządu i władz miasta. Drużyna która była chlubą miasta i i na którą powinno się chuchać i dmuchać została praktycznie zlikwidowana z powodu nieudolności niedbalstwa i obojętności władz. Zastanawiam się czy kiedykolwiek ktoś w Ostrowcu wyjdzie poza stereotypowe prowincjonalne myślenie i zrobi coś dobrego na skale ogólnopolską i nie zadowoli się trzecioligową starzyzną.

   Reply
 • 15/01/2020 at 10:47
  Permalink

  milczenie kibiców jest tu najlepszym komentarzem do tej finansowej decyzji gminy – takie milczenie może niebawem eksplodować bo złości nie da się długo powstrzymywać

  Reply
 • 16/01/2020 at 10:15
  Permalink

  Nareszcie mądra decyzja. Miasta nie stać na siatkę. Brawo miasto nareszcie poszli po romzum6di głowy. Siatka amatorsko tylko!

  Reply
  • 16/01/2020 at 17:25
   Permalink

   Za to stać na piłkę poziom 4 liga ,gdzie najwięcej dostają kasy . I na ręczna 2 liga a być może zaraz 3

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *