Siatkarki KSZO nie spadną do II ligi…

Kłopoty sportowe i finansowe spowodowały, że działacze Budowlanych Toruń postanowili wycofać zespół siatkarek z rozgrywek 1 ligi.

Taką wiadomość otrzymała ekipa Stali Mielec, która miała w najbliższą sobotę rozegrać w Toruniu spotkanie 19 kolejki.

Spółka akcyjna, w ramach której toruński klub funkcjonował, zapewne ogłosi upadłość, co  spowoduje że bardzo trudno będzie zawodniczkom odzyskać zaległości płacowe.

Co na to regulamin rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej? Zapisy stanowią, że wyniki Budowlanych z I rundy zostaną zachowane, a mecze rozegrane w II rundzie fazy zasadniczej zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść rywali.

Decyzja działaczy Budowlanych może spowodować, że w tym sezonie żaden zespół nie opuści pierwszoligowych szeregów. Przed sezonem z rozgrywek wycofała się ekipa MKS z Dąbrowy Górniczej i rywalizacja toczyła się w gronie 13 zespołów, z których jeden musiał pauzować. Nieoficjalnie wiemy, że władze PZPS chcą, aby w przyszłym sezonie w tej klasie rozgrywek występowało 14 zespołów, co oznacza że żaden z obecnych zespołów I ligi nie zostanie zdegradowany, a awans do I ligi uzyskają z II ligi dwie drużyny, no chyba że ostateczne decyzje siatkarskiej centrali będą zupełnie inne.

Dla przedostatniego w tabeli rozgrywek I ligi KSZO to dobra wiadomości, tyle że nasz klub również boryka się ze sporymi kłopotami finansowymi i podobnie, jak Budowlanych jego dalsze funkcjonowanie wisi na włosku?

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Siatkarki KSZO nie spadną do II ligi…

 • 16/01/2020 at 08:32
  Permalink

  Marne to pocieszenie. Nie wiem też po co PZPS dąży do utrzymania liczby14 drużyn w I lidze. Już teraz na zapleczu ekstraklasy jest kilka, które ledwo wiążą koniec z końcem, na czele niestety z naszym KSZO. W I lidze powinno być ze względów sportowych max 10 drużyn, ale wiadomo, że w dzisiejszych czasach sport nie jest w sporcie najważniejszy, tylko kasa… Panuje jakieś dziwne przeświadczenie, że zespołom tytułującym się mianem pierwszoligowca łatwiej o pozyskanie środków. To raczej złudne, co potwierdzają przykłady Budowlanych, czy też KSZO.

  Reply
 • 16/01/2020 at 16:52
  Permalink

  Dzień dobry

  Przepraszam ta „dobra wiadomość” dla naszego klubu jak ona jest dobra?
  1. PZPS dopuszcza do rozgrywek kluby, które nie powinny grać w tej lidze umówmy się. Zarówno KSZO ani Budowlani Toruń nie powinni być dopuszczeni do rozgrywek ze względu na sytuację finansową.
  2. Po co komu liga 14 drużynowa jak w tym roku ostatnie dwa zespoły nic nie prezentują?
  3. I liga kobiet powinna liczyć 10 drużyn góra 12.
  4. W przyszłym sezonie KSZO ogłosi NOWE OTWARCIE? i po trzech miesiącach znowu będzie szybkie zwijanie żagli i rezygnacja zawodniczek….

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *